Разликата в цената на винетната такса за камиони на българи и на чужденци може да създаде напрежение и да доведе до масови протести. Това се посочва в писмо на Съюза на организациите в автомобилния транспорт /СОАТ/ внесено днес в Министерството на транспорта.
Цената на винетката за година за тежки коли /ППС - първа категория/ с българска регистрация е 950 лв., а за за камион с чужда регистрация - 435 евро е записано в промените на Тарифата за таксите, одобрени с постановление на Министерския съвет номер 358 от 27 декември 2006 г. Решението е поместено в Държавен вестник - брой 108 от 29 декември 2006 г.
Очакваме винетната такса за български коли да бъде намалена със 100 лева, каза Красимир Лалов от Управителния съвет на СОАТ. Той уточни, че предложението на министъра на транспорта, съгласувано с бранша, е било годишната винетка да струва 850 лв.
Камионите, които засяга тези такса, са около 20 000, добави Лалов. По думите му Министерският съвет може спешно да вземе решение и да намали цената на винетката за българските камиони.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Разликата в цената на винетката за камиони може да доведе до протести
Разликата в цената на винетната такса за камиони на българи и на чужденци може да създаде напрежение и да доведе до масови протести
05.01.2007 | 15:20 ч. Обновена: 20.08.2025 | 18:01 ч.
1

Новини
-
Преоблечен като жена, руски агент е насочвал удари срещу Одеска област
-
Мъж влачи до смърт куче с колата си
-
Сняг заваля в Румъния посред лято
-
Регионалният министър и АПИ ще направят инспекция на АМ “Хемус”
-
Киев осъди участието на Уди Алън в Московския филмов фестивал
-
Лавров за Зеленски: Как да се срещнем с човек, който се преструва на лидер?
-
Четирима младежи загинаха след падане в пропаст
-
Пентагонът забранил на Украйна да използва АТАКМС срещу територията на Русия
-
Салвини скандално към Макрон: Слагай каската, вземай пушката и заминавай за Украйна
-
ЕС е на колене пред една буйстваща Русия, САЩ и Русия вече управляват Европа
-
ЕС е на колене пред една буйстваща Русия, САЩ и Русия вече управляват Европа
-
Зеленски обеща силна Украйна, която да живее в сигурност и мир
-
Ванс се хвали: Путин направи "големи отстъпки" на Тръмп
-
Rheinmetall ще построи най-малко два завода в България ВИДЕО
-
Салвини скандално към Макрон: Слагай каската, вземай пушката и заминавай за Украйна
Политика
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата