Най-големият проблем в страната е корупцията, а в мигрантската криза се вижда с много голяма сила, защото това в момента, което се случва е едно организирано каналджийство, което се толерира. Това заяви в предаването "Денят ON AIR" по Bulgaria ON AIR народният представител от БСП Жельо Бойчев във връзка с проблемите по българската граница и бежанците, които преминават през нея.
Относно ситуацията в Харманли и упреците на Румяна Бъчварова към БСП, Бойчев каза, че безумие да събереш близо 3000 човека и да няма напрежение. "Този лагер не е замислен и не е планиран да бъде с такива разчети", посочи депутатът.
Той коментира и пленума на социалистите преди дни и заяви, че времето е такова, че трябват революционни промени, за да отговорят на всичко, което се случва в света и в България . "Трябваше да се даде знак, че сме разбрали волята на избиратели. Победата на ген. Радев е победа на желанието за промяна, победа на българските граждани, победа за България, трябва да спрем да търсим бащинството", уточни депутатът и допълни, че тази победа е много задължаваща, защото това доверие трябва да бъде задържано и развивано.
"Ние ако не се променим, няма начин да задържим това доверие и да бъдем водеща политическа партия. Това е въпрос на оцеляване. Но вярвам, че БСП ще успее да отговори на интересите на хората", категоричен бе Бойчев.
Той сподели, че също е от българите, които гледат с надежда към новия президент и се надява Радев да не предаде това доверие, което му дадоха българските граждани.
"Можеш да участваш в процесите на решението, ако получиш доверието на гражданите. Това е голямата задача, която стои пред БСП. Ако получим това доверие, ние сме готови да носим отговорност. Решенията трябва да бъдат радикални", смята народният представител.
Той подчерта, че социалистите ще предложат на НС мажоритарен избор от смесен тип и допълни, че политически лица от БСП няма да участват в служебен кабинет, защото това е коректната позиция.
"БСП ще отиде на тези предсрочни парламентарни избори с много ясна управленска алтернатива и с лица, които да олицетворяват. Когато имаш подходящите кандидати, които могат да олицетворяват една промяна, когато имаш подходящата идея, в която могат да повярват хората, успехът може да бъде на лице", заключи депутатът Жельо Бойчев.
Още новини от България и Европа четете на сайта на телевизия Bulgaria On Air

Унгарските прокурори конфискуват сървърите на партията на Виктор Орбан
Европейските пазари приключиха сесията на положителна територия
Конфликтът в Иран - инвазия или „вечна война“ за САЩ?
Кадър на деня за 21 юли
SOFIX се повиши с близо 0,5% и надвиши 1260 пункта във вторник
Неофициална германска делегация е провела среща с високопоставени руснаци в Азербайджан
Централна емисия
Купувачите стават по-внимателни, продавачите - по-склонни на преговори - накъде върви имотният пазар?
Централна емисия
Скулптор похарчи $100 000 за статуя на Чарли Кърк, която никой не иска (ВИДЕО)
Волейболистите ни се завърнаха след най-доброто си класиране в Лигата на нациите
Напрежение в ресорната комисия заради параметрите в Бюджет 2026 (ВИДЕО)
Официално! Лудогорец се подсили с национал на Бразилия
Лудогорец с важна новина за мача Апоел Тел Авив
УЕФА пожали Дери Сити, ЦСКА се извини и ще покрива щети
Стоичков тъжи за Кийгън
Меси пристигна на любопитна дестинация
Тежко наказание! УЕФА не пожали ЦСКА
Какъв колега сте според зодията? Звездите разкриват силните и слабите страни на всеки знак
3 зодии с късмет в сезона на Лъва от 22 юли
Трапезата за 25 юли – Света Анна
Изберете късметче и вижте какво ви очаква през август
Кувертюра за спалня – 15 уютни идеи
Какво означава, ако често изпускате предмети?
Нов 3D атлас показва човешкия мозъчен ствол клетка по клетка
Кога акупунктурата има смисъл: лекарски поглед към болката, стреса и баланса в тялото
Проучване проверява дали лекарства за отслабване са съвместими с химиотерапия
Липодерматосклероза – кожни промени при хронична венозна недостатъчност
МУ-Варна обяви второ класиране за специалностите „Медицина“, „Дентална медицина“ и „Фармация“
Лятна SOS аптечка: кои хомеопатични средства да вземем на почивка?
След проверка: Спагети в ресторант в Монте Карло излизат €18, в София – €25
Науката зад „Одисея“: Какви реални явления може да са вдъхновили Омир
Най-много "френски" безработни у нас има от Благоевград
Оранжев код за Варна: Очакват се интензивни валежи с гръмотевични бури и градушки
Официално: US военните самолети се връщат обратно у нас
Коцев: Бюрокрацията забавя премахването на незаконното строителство