Соцлидерът Корнелия Нинова пресметна, че кабинетът в оставка е изхарчил 2 млрд. лева за три месеца и попита премиера Бойко Борисов за какво са дадени парите.
"Потвърждавате ли с това думите ни, че оставате на власт на всяка цена, оставате до встъпването на Румен Радев и до новия служебен кабинет, просто за да харчите едни пари", попита Нинова. Според нея правителството е останало на власт, за да харчи ударно и предизборно, предаде БТА.
Нинова посочи, че през август 2016 г. по време на заседание на Министерския съвет Борисов е заявил, че в бюджета има излишък от 3,3 млрд. лв., а преди няколко дни обявил излишък от 1,5 млрд. лв. Тя попита премиера в оставка къде и за какво са изхарчени 2 млрд. лв. за три месеца.
Нинова разкритикува и приетия днес от МС план за борба с битовата престъпност. Според нея става дума не за дългосрочна политика, а за предизборен трик.
По думите й програмата започнала в мандата на Пламен Орешарски и била добра, но дошъл кабинетът на Борисов и я спрял, а сега пак я предлагал.
Красимир Янков определи последните решения на Министерския съвет като "имитация на загриженост".
Нинова отново подчерта, че БСП няма отношение към състава на служебния кабинет на новоизбрания президент и "нито ще предлага министри, нито ще дава оценки на тези, които той е избрал".
Тя съобщи, че от БСП са готови с обещания алтернативен национален план за развитие на България и имат амбицията да го превърнат в народен план за развитие и алтернатива.
Акцентите в този план са: премахване на "мутренското управление" на държавата, обвързаности, зависимости и задкулисия и тяхната смяна с ясни правила; икономическа насоченост към създаване на родна индустрия, българско производство и защита на малките и средни предприятия; демография и доходи; наука и образование; здравеопазване; сигурност.
За да получат подкрепа на предстоящите избори, социалистите тръгват по страната и подновяват изнесените заседания на ръководството на БСП. На място те ще разговарят с хората за "политики, действия, за алтернатива за България". Обиколката им започва от вторник в Кюстендил.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Dow Jones и Nasdaq затвориха на ръба на корекцията
Тръмп обмисля завземане на ключовия за иранския износ на петрол о. Харг
Решението на Пауъл за мястото му в борда на Фед може да определи лидерството на Уорш
Психолог: Стресът на работа е измерим, но технологиите не трябва да са психотерапевти
Защо войната в Иран е провал за САЩ?
Столична община ще инвестира над 224 млн. лв. във ВиК и ремонти на улици
Великден в Гърция става лукс: Скок при храни, горива и почивки
Опасно време днес: Вятър, облаци и сняг на места
Поверия и забрани за празника на 21 март
Историческо! ЦСКА започва с трима аржентинци утре
Като ЦСКА: И Левски ще има нов стадион!
Лео Меси трепери от голаджията на ЦСКА 1948
Камерунски национал тренира като луд за място в Левски
Доблестен мъжкар! Хакими отказа подарената купа на Африка!
Ще изплува ли лидерът Левски срещу Черно море?
Любовен хороскоп за 23 – 29 март
Противовъзпалителни храни при менструални болки
Нумерологична прогноза за 21 март
Таро карта за 21 март, събота
Дневен хороскоп за 21 март, събота
Финансови постъпления очакват тези 4 зодии през април
Тръмп заговори за край на войната в Иран
Честваме паметта на преподобния Яков Изповедник
Затварят участък от булевард "Осми приморски полк" на 26 март
Актьорът Михаил Мутафов бе отличен за цялостно творчество
Представиха първите влакове "Шкода", които ще возят пътниците с модерни мотриси
Хванаха за ден 34-ма шофьори с алкохол или наркотици
Китайски AI в орбита за пръв път управлява робот на Земята
Откритие: Преди 3,5 млрд. години земната кора се е движила шест пъти по-бързо от днес
НАСА планира драстично да увеличи броя на роботизираните мисии до Луната
Създаден е нов каталог на скалисти екзопланети в обитаемата зона
Луната отново е на фокус: НАСА подготвя ракетата „Артемис“ за полет през април
Китай набеляза вулканичен район за първото си кацане на Луната