Българското председателство на ЕС е национална кауза и важна тема за мен като министър. Това заяви министърът за българското председателство на ЕС Лиляна Павлова по bTV.
Тя посочи, че в цялата си професионална кариера е работила с европейски проекти и координация на европейски фондове. "Европейската комуникация и координация е част от моята биография повече от 20 години. Това е нещото, с което съм се занимавала 20 години буквално", коментира Лиляна Павлова.
Попитана защо не е била избрана за министър на регионалното развитие, тя отговори: "Решението е на министър-председателя след преговорите с "Обединени патриоти", каза Павлова.
"Моят наследник в МРРБ е заместник-министърът, който работеше с мен като екип в двата мандата. Така че това също показва приемственост, спокойно продължение на започнатото от нас двамата като екип. Той е мой заместник именно с ресор устройство на територията, енергийна ефективност, инфраструктура - за мен е естествен преход", коментира тя.
По думите на Павлова председателството на Съвета на ЕС има две измерения. Тя посочи, че едното е защитаването на българските интереси, пречупени спрямо европейските, а другото е свързано с инфраструктурата.
"Темите, свързани с битовата инфраструктурна част на председателството, са няколко. Първото е ремонта на НДК. Това, което установих, поемайки ресора, е наистина много тежко закъснение", коментира Павлова. Според нея освен тежкото закъснение на ремонта допълнително са възникнали нови дейности.
Тя обясни, че ще обяви 10 обществени поръчки за българското председателство, свързани с трансфери, логистика, кетъринг.
По повод скандала с АМ "Марица" Лиляна Павлова коментира, че е човек, който може да носи отговорност за всички действия и решения. "Готова съм да нося, ако има такива нарушения", каза Павлова и допълни, че няма притеснения за това, което са реализирали като европейски проекти.
Павлова призна, че строителството на магистралата е закъснявало и е трябвало максимално бързо да се довърши. Павлова разказа, че първоначално италианска фирма изпълнител е поискала 71 млн. лв. за магистралата, но сумата се е видяла висока на екипа ѝ от МРРБ и затова са решили, че няма да сключат договор и ще обявят обществена поръчка. "Избрана е най-ниската цена 43 млн. лв.", допълни Павлова.
По повод спора за цената на нейните чанти Павлова заяви, че това е част от пропагандната машина на БСП, която е била активизирана срещу нея.

Google загуби съдебната битка с ЕС за глоба от 4,1 млрд. евро заради Android
Здравният министър: Пари в системата има, проблемът е в управлението и контрола
Южнокорейските индекси се сринаха под натиска на разпродажбите в сектора на чиповете
Защо Wall Street вече не е толкова запленен от „Великолепната седморка“?
Антон Кутев: От одитите, които поръчваме, главният е на АПИ, не за пенсиите
Защо 130 млн. европейци не могат да пътуват свободно?
Лекар: Ваксината срещу варицела ликвидира опасността от тежки усложнения
Близо 1500 противоградови ракети са изстреляни през изминалото денонощие в страната
София е естествен избор за домакин на "Евровизия", заяви зам.-кметът Ирина Дакова
6 китайски зодии привличат късмет и щастие на 3 юли 2026 г.
Анализатори: Корупцията в България не се бори с горещи телефони
Баклаян: Имотите ще спрат да бъдат сигурен актив срещу инфлацията, богати сме само на хартия
Министър Керязов награди спортистите със синдром на Даун
Познато лице ще спъва Колумбия за осминафинал
Юве лапна 6 000 000 евро от Пучка
Джокович стресна момиче, което подава топките + ВИДЕО
Сенегал е на дъното: Съсипани сме, много е трудно!
Никола Цолов е много приятен "проблем" за Рейсинг Булс
Крем супа с печен чесън и пиле
Д-р Бранимир Кирилов и кампанията „Лекувай се в България“: Кауза, която защитава пациентите
Броени дни до старта на Sofia Summer Fest
Родители и тийнейджъри: 5 начина да оцелеете през лятната ваканция
Най-големите червени флагове във връзките за всяка зодия
Как да освежите дома си без скъп ремонт – 7 бюджетни идеи
Д-р Асен Меджидиев бе избран за подуправител на НЗОК
Български огнеборци заминаха за Испания да гасят пожари
НАП продължава проверките край Варна
Над 500 пожара са станали във Варненско през юни
Еврото поскъпва леко спрямо долара
Илиан Илиев празнува рожден ден днес
Розуелският инцидент: Как една тайна военна операция роди световен мит за НЛО
Експерти: Твърде много сателити ще направят астрономията „безсмислена“
НАСА разкри новия си план за лунна база: Ще изпрати марсиански робот с ядрен двигател
Земята ще бъде връхлетяна от най-мощната магнитна буря от март насам
Откриха 31 нови морски вида край бреговете на Бразилия
Близка до нас планета се оказа по-подобна на Земята, отколкото се смяташе