Председателят на ПГ на ГЕРБ Цветан Цветанов отрече да има нередности по изграждането на оградата на границата с Турция. Повод за коментара му станаха обвиненията на левицата, че на места в Хасковска област оградата е едноредова, а не двуредова, както и че камерите и сензорите не са в изправност.
"Оградата на Хасково е 31 км. От тази гледна точка няма елемент на някакви притеснения, защото всичко, което е осигурено като бюджет, е изразходвано по начин, който съответства на законодателството", коментира Цветанов в кулоарите на парламента.
Според него в случая са важни политиките, а БСП търсят повод за демонстриране на активност.
"БСП търсят повод да са активни и да могат да се задържат на вълната, която ги отведе на президентските избори и на парламентарните им позволи да са втора политическа сила. Оттук нататък е важно какви са политиките", настоя той.
Според него ограничаването на бежанския поток може да стане само с дипломатически средства, а изграденото възпиращо съоръжение е за превантивност.
"Ограничаването на бежанския поток е възможно, когато имаме добри отношения с Турция и България участва във взимането на важните решения в ЕС. Посещението на премиера Борисов в последните три дни е ясен знак за доверието и отговорността, която искат да споделят държави като Германия и Франция с нас. Посещението в Турция също е ясен знак, че искаме добросъседски отношения", посочи Цветанов.
"Вместо да подкрепим правителството за тази дипломатическа совалка, се занимаваме с отговори на въпроси, които не са с такова съдържание, каквото твърди опозицията", настоя той и отново призова да се даде акцент на предстоящото посещение на министър-председателя в Турция.
Цветанов отвърна на критиките на БСП и като припомни участъка от оградата, която е била изградена по време на кабинета "Орешарски".
"Да не забравяме снимките - оградата, която беше паднала и се слагаха колове", заключи Цветанов.

Операция "Спасяването на Виктор Орбан": докъде е готов да стигне Тръмп?
Белият дом подкрепя идеята на НАСА за лунна база, но иска намаление на парите за наука
Глобалният пазар на произведения на изкуството се върна към растежа през 2025 г.
Борислав Михайлов даде реален шанс на вратарите да направят кариера в чужбина
Водните централи помогнаха на Турция да преодолее шока от скъпия газ
Fordham: По-близо сме до цена на петрола от 200 долара за барел
Засилени мерки по пътищата в Гърция преди великденските пътувания
Нов метод за бързо затопляне на Марс чрез изкуствени аерозоли
Късна емисия
Без допинг на Зимните олимпийски игри Милано-Кортина
"Локомотив" (Пловдив) с минимален успех над "Локомотив" (София)"
Рецепта от тефтера на баба: Класически козунак със стафиди
Яки пачки в Добруджа, за да спънат Левски
Локо Пловдив тресна 10 от Локо София
Дурата Ахметай
Томаш се издъни тотално в ЦСКА, а сега се гласи за Пловдив
Провал за Вили Вуцов в Перник
Артета иска от Арсенал да спечели требъл
Симона Халачева се присъединява към звездния актьорски състав на спектакъла на Театър „София“ – „Скрити лимонки“
Дневен хороскоп за 4 март, събота
Поверия за Цветница (Връбница)
Безплатни прожекции на детския филм „Случаят Тесла“
Ставаме ли по-алергични?
Хубави промени до 30 юни за 6 зодии
Камион блъсна и уби слязъл от возилото си шофьор на "Марица"
Полицията откри мъртъв 15-годишен ученик в Шумен
Откриха части от дрон във водите на Черно море
Американски военен самолет е свален над Иран
8 души са ухапани за седмица от кърлежи във Варна
Ясна групата на Спартак за мача в Пловдив
Учени откриха как да затоплим Марс само за 15 години
Астронавтите от Artemis II са изправени пред опасността от слънчева радиация
Откриха най-древния град в света, съществувал преди египетската цивилизация
Космическите центрове за данни на Илън Мъск може да се окажат провал
Алхимия в недрата на Земята: Учени откриха „кухнята“, в която се готви злато
Мистериозни проблясъци близо до Земята: Засечени са през 50-те години на миналия век