IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Реформа в президентската администрация

Обявяват конкурс за свободните места на "Дондуков" 2

Реформа в президентската администрация

„Периодично припламващата дискусия за раздутата администрация не се отнася за президентската“. Това каза президентът Георги Първанов при представянето на новата си администрация през втория си мандат като държавен глава.
 
Георги Първанов посочи, че в президентството работят средно около 150 души, щатът е около 164 души и не е запълнен. По думите му не повече от една трета е политическият състав на президентската администрация.
 
Президентът обяви, че още в следващите дни ще бъде обявен конкурс за част от свободните места за млади специалисти - политолози, икономисти и други експерти.
 
Според държавния глава е необходима цялостна реформа на президентската администрация. Като принципи за реформиране той посочи приемственост, надпартийност, повишаване на експертния потенциал, отваряне към гражданското общество.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Политика
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата