В БСП няма вътрешни конфликти и проблеми няма, обяви министърът на икономиката в оставка Румен Овчаров в ефира на Нова телевизия.
По повод новата формула за състава на новото Изпълнително бюро на БСП, което ще бъде без заместници, Овчаров коментира, че никой не е казвал, че заместниците са се провалили.
По думите му се използва нова структура, за която ще се види дали ще се покаже по-ефективна или по-неефективна от досегашната.
Според Овчаров скандалът около него не е плод на вътрешнопартиен конфликт.
Запитан защо все пак Сергей Станишев е потърсил решението на този скандал вътре в партията, Овчаров отговори:
“БСП не е партия от Малдивските острови, тя се интересува и се влияе от българското обществено мнение”.
На въпрос дали липсата на заместници ще означава по-голяма отговорност на лидера на партията, особено във връзка с резултатите на местните избори, Овчаров заяви, че отговорностите са на председателя на партията, независимо дали ще има заместници или секретари, и той няма как да избяга от нея.
БСП в София не е печелила никога кметски избори, така че тази цел си стои пред нас, каза още Овчаров.
Той допълни, че в столицата БСП ще търси кандидатура, която би обединила колкото се може повече избиратели. Консултации ще бъдат водени с всички политически партии, добави той.