"Ще се обърна към всички членове на НС на БСП с предложение да приемем декларация-обръщение към българските институции и граждани в защита на основни човешки права и свободи." Това обяви председателят на НС на БСП Корнелия Нинова пред журналисти преди заседанието на НС на БСП.
Тя добави, че президентът е прав като казва, че свободомислието се наказва. "То не само се наказва, а се тъпче. Потъпкват се основни човешки права и свободи, затова, днес ще се обърнем към всички български граждани и ще защитим тези права и свободи", категорична бе Нинова.
Тя коментира, че е недопустимо, в правова и демократична държава, бизнесът да поставя условия на депутати- да не изпълняват основните си правомощия - да искат информация и да се борят срещу корупцията. "Знаем, колко сте големи и силни, но има неща, които са по-силни и по-големи от всички нас - Конституцията и основните права на българските граждани", обърна се тя към Камарата на строителите .
Нинова заяви, че депутатите нито ще подадат оставки, нито ще спрат да ходят на работа. "Ние ще внесем отново подписката в АПИ, като ще се обърна към цялата група на "БСП за България", да го направим със 79 подписа. Елате и извадете 79 души заради това, че искаме истината и че се борим срещу евентуални корупционни практики. Заставаме всички заедно зад Елена Йончева, Георги Михайлов и колегите, които подписаха искане до АПИ за проверка на строителството на магистрали", каза още лидерът на левицата. Тя добави, че социалистите ще изпратят декларация и до европейските институции.
"Вчера ГЕРБ открито оспориха Конституцията на Република България, като оспориха демократичния характер на служебно правителство, назначено президента", каза още Корнелия Нинова. Тя заяви, че Цветан Цветанов си е позволил да каже, че служебното правителство работи непрозрачно и едва ли не е заплаха за правовия ред в държавата. "Не пипайте основополагащите темели на българската държавност. Знаем, че ви е страх от служебен кабинет на Румен Радев, но това не е основание да оспорвате Конституцията", обърна се тя към ГЕРБ.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Пореден срив: Проблем с Cloudflare спря достъпа до множество сайтове по света и у нас
БЕХ още преговаря за дял с партньорите в блока "Хан Аспарух"
Rheinmetall си поставя за цел годишни приходи от 50 млрд. евро до 2030 г.
Германската SAP има интерес да увеличи инвестициите си в България
Испания и Германия вероятно ще се борят за най-високия пост в ЕЦБ
Заплатите на IT специалистите в България варират между 2 хил. и 13 хил. лева
Ученик дари парите от рождения си ден за благотворителна кауза за Коледа
Коледни добавки за пенсионерите по-скоро ще има (ВИДЕО)
Личен фалит - как се обявява и кога длъжникът е недобросъвестен
КС: Председателят на НС няма право да блокира национален референдум
Гутева свири на Рома в Шампионската лига, Гидженов ще помага!
БФС глоби три клуба заради бесните им фенове
Малките "лъвчета" удариха Молдова за престиж
Къщата-музей на Наим Сюлейманоглу е дълбоко уважение към един шампион
Рома ще цъфти с "лале" от Ман Юнайтед
10 постни рецепти за Деня на семейството
Нумерологична прогноза за 2026 година
Шоколадов тарт без печене и без захар
Beverly Hills Polo Club: Спортен шик за есента
Маникюри за зодия Козирог (+Снимки)
„Да обичаме себе си е най-важният урок, който хашимото и всяка болест иска да ни даде“
31 пияни или дрогирани шофьори спипа КАТ за ден
С над 200 км/ч е "летяло" BMW-то от среднощната гонка
Международен годишен форум за устойчив туризъм се провежда във Варна
БСП се обяви за коледни надбавки, Пеевски и ДПС готови да дадат заплатите си за пенсионерите
Намалиха присъдата на шофьор, убил друг след свада на пътя във Варна
Нов плогинг „Сливи за смет“: КУБ Корпорация организира почистване в Джанавара
Дефицит на две вещества може да доведе до развитието на зрително увреждане
Франция ще тества в орбита спасителен скафандър за бъдещ пилотиран кораб
НАСА представя материали за 3I/ATLAS на специален брифинг: Какво да очакваме
Vega C ще изведе в орбита южнокорейския KOMPSAT-7 на 28 ноември
Зимното слънцестоене: Кога ще бъде най-дългата нощ в годината
Мангровите гори се оказаха неочакван източник на метан