IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec Megavselena.bg
BGONAIR Live

БСП предлага държавата да изкупи прасетата на хората

Да ги плати на пазарна цена, за да нямат загуби

Снимка: БулФото

Снимка: БулФото

Държавата да изкупи на пазарни цени прасетата от личните стопанства, предложиха от БСП. Депутатът Драгомир Стойнев обясни в Стара Загора, че по този начин може да се потуши напрежението сред хората заради унищожаването на животните, предава БНР.

По думите му, мерките, които са били взети във връзка с чумата, са много закъснели, решенията били неработещи, а ситуацията излизала извън контрол.

"Предлагаме изкупуване на тези животни от личните стопанства и дворове на хората на пазарни цени от страна на държавата. И това трябва да стане веднага".

От БСП настояват да се възстанови годишният рамков договор между Министерство на земеделието и съсловната ветеринарна организация.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Политика
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата