Държавата не се е провалила, а расте, настоя премиерът Бойко Борисов в началото на заседанието на кабинета.
По думите му страната ни е можела да получи поста на външен министър в новата ЕК, но сме договаряли и шефския пост в МВФ, за който кандидат е Кристалина Георгиева.
Разликата между двата поста е в милиарди долари и глобална възможност за работа в света, каза още той.
Освен това Борисов изтъкна, че образованието и иновациите, за които еврокомисарят ни Мария Габриел ще отговаря, са първа точка за правителството, но и в Европа.
Премиерът добави още, че са оценени традициите на страната ни в тази област и „мозъците“, които имаме.
Отдавам злобата на нашите опоненти на липсата на опит и на младостта им, коментира премиерът.
Борисов призова всички български университети "да се стягат и да правят проекти, защото това са огромни възможности".
Премиерът коментира и т.нар. "шпионски скандал" с Русия, като посочи, че когато има нещо, с което не сме съгласни, нашето Външно министерство реагира.
"Когато руски олигарси се опитват да правят проекти в България, свързани с нашия военно-промишлен комплекс, нашите служби работят по тази тема заедно с партньорски служби", каза той и допълни, че няма никаква роля в този процес, който се движи от прокуратурата.
Нашата геостратегическа ориентация, подкрепена от всички партии, много преди ГЕРБ да го има, е пътят ЕС-НАТО, напомни премиерът. Той обаче нямал нищо против тези, които обичат Русия. Това, че има събори, че хората пеят руски песни, това е тяхно право, каза Борисов.
По думите му няма нито едно направление, в което работят министрите в кабинета, което да е по-слабо от предишни години, "за да се каже тотален провал на правителството".
В кое - че всяка година вдигаме доходите с 10%, че превъоръжаваме армията, че МВР разкрива всички убийства, борбата с контрабандата, с корупцията, пари в образованието, изреди премиерът и заяви, че никога България не е имала по-голям БВП.
Борисов не е съгласен и че има проблем с боклука в София.
"Откакто сме ние, София е по-чиста от Берлин", настоя премиерът.

Украйна и Турция договориха засилване на сътрудничеството в областта на сигурността
Американските плутократи подкопават демокрацията
Новото място за многомилиардни инвестиции е точно над главите ни
Войната в Иран променя облика на световната авиация
Купувачите и строителните компании в САЩ изглеждат готови за примирие
Кадър на деня за 4 април
Нумерологична прогноза и таро карта за 5 април: Не започвайте нищо ново
Хороскоп за 5 април: Ден на изпитания в комуникацията и нужда от спокойствие
Бивш бразилски национал спря с футбола на 34 заради сърцето
Меси вкара с глава, но Интер се издъни + ВИДЕО
Луис Енрике ще печели повече от звездите на ПСЖ
Бомба! Турски гранд брои милиони на Левски за Майкон
Добруджа - Левски
Кокала разкри рецептата за титла на Левски
Седмична таро прогноза за 6 – 12 април
Боядисване на великденски яйца със сода за хляб
5 домашни упражнения, с които ще стегнете бедрата
Как да си приготвите сами костен бульон?
Нумерологична прогноза за 5 април
Таро карта за 5 април, неделя
За католиците днес е Великден
Георги Първанов не е оптимист, че ще има коалиционно управление след изборите
Цветница е - 330 хил. българи имат имен ден
Виц на деня - 5 април
Времето днес - слънчево със слаб вятър
Студенти от ВСУ спечелиха националното състезание по наказателноправни науки
Магнитосферата на Сатурн се оказа асиметрична, за разлика от земната
Астрономи откриха трета галактика, лишена от тъмна материя
Учени откриха как да затоплим Марс само за 15 години
Астронавтите от Artemis II са изправени пред опасността от слънчева радиация
Откриха най-древния град в света, съществувал преди египетската цивилизация
Космическите центрове за данни на Илън Мъск може да се окажат провал