Проблемът с учителската стачка в България беше засегнат по време на първата общоевропейска дискусия-анкета за обществените нагласи „Утрешна Европа” в Европейския парламент в Брюксел.
Въпросът беше зададен към премиера Сергей Станишев от наша сънародничка, която участва в дискусията.
Искам гражданите на ЕС да знаят, че исканията на учителските синдикати са 100% увеличение на заплатите.
В колко от вашите страни се правят такива увеличения и искания в рамките на няколко месеца, попита Станишев.
Мисля, че това не е възможно, защото правителството е длъжно да се грижи за българските учители, но и за всички други граждани в страната, в това число да гарантира финансовата стабилност.
България е страна, в която има Валутен борд, има фиксиран курс, посочи още той.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
И в Брюксел питаха Станишев за учителската стачка
Проблемът с учителската стачка в България беше засегнат по време на първата общоевропейска дискусия за обществените нагласи „Утрешна Европа” в Европейския парламент в Брюксел
14.10.2007 | 15:11 ч. Обновена: 29.07.2025 | 05:38 ч.
73

Новини
-
МРРБ: През Дюлинския проход ще минава трасето на АМ "Черно море"
-
Заради сушата Тунджа пресъхна в Одрин
-
Все повече топлинни острови в София последните години
-
Първо място за писателя Георги Господинов в австрийска литературна класация
-
Украйна все още се бори с вътрешния враг, корупция в кръга на Зеленски?
-
Денков: БМВ-та купихме, а не знаем какво се случва с техниката за гасене на пожари
-
Жега и през август: Най-високите температури ще са между 35° и 40°
-
Зеленски даде зелена светлина: Мъже над 60 години ще стават войници
-
Хари и Уилям няма да наследят къщата, в която е израснала принцеса Даяна
-
Почина генерал-лейтенант Ангел Антонов, бивш началник на НСО
Политика
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата