Лидерът на ВМРО Красимир Каракачанов остро разкритикува доскорошния си коалиционен партньор Волен Сидеров, председател на "Атака" заради поведението му в предаването "Референдум" по БНТ за местните избори.
"Грозните сцени са обида както за гостите в студиото, така и за работещите в телевизията, за цялата журналистическа гилдия и за българските зрители", написа в позиция воеводата.
Повод за недоволството както на Каракачанов, така и на шефката на депутатите от ГЕРБ Даниела Дариткова и на председателя на НС Цвета Караянчева, стана скандала, който предизвика Сидеров.Заедно с него в студиото на БНТ бяха Даниела Дариткова, Деница Златева от БСП, Халил Летифов от ДПС, Юлиан Ангелов от ВМРО, Стефан Иванов от НФСБ и Веселин Марешки от "Воля", а темата на дебата беше предстоящи местен вот. Волен Сидеров взе думата още от самото начало и влезе в конфронтация с представителя от вече бившите коалиционни партньори на "Атака" ВМРО.
В крайна сметка микрофонът на Сидеров беше изключен и служители на телевизията и охранителна опитаха да изведат политика от студиото.
Според Каракачанов това поведение на Сидеров е недопустимо.
"Реакцията на водещата Добрина Чешмеджиева и последвалите действия от страна на БНТ са достойни и аз и ВМРО категорично подкрепяме професионализма на журналистите в абсурдната ситуация, в която ги постави един меко казано лабилен човек", допълва още Каракачанов.
Той смята, че българските журналисти трябва да знаят, че се ползват с обществената подкрепа, за да изпълняват своите задължения безпристрастно.
"Когато обаче са подложени на вербална, а в много случаи и на физическа агресия, това дава едно усещане за обществена незрялост, характерно за народи, далеч от нашите географски ширини. Недопустимите обиди, арогантност и демонстрацията, че някой е над закона и над общоприетите норми са откровена обида за българския народ. Ето защо аз съм убеден, че именно суверенът в лицето на избирателите отново ще даде урок и ще игнорира агресивните субекти от политическата сцена", посочва Каракачанов.
"Нека всички заедно да кажем не на порнографията в българската политика", призовава той.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Експерт: Златото ще остане 4100-4200 долара за тройунция до есента – после поскъпва
Цената на петрола се насочва към тримесечен спад*
Morgan Stanley предупреди за пренасищане с петрол и отново понижи прогнозите си за цената му
Русия е пропуснала 15 крайни дати за пълната окупация на Донецка област
М. Владимиров: За достъпни домове данъчните промени трябва да са част от по-широка жилищна политика
Термометрите се превръщат във водещ индикатор за икономически растеж
"България Еър" и Volt Premium Taxi с ново стратегическо партньорство за по-комфортно пътуване
Рецепта за солени гофрети с картофено пюре
Николай Попов: ПТП мафията се храни с кръвта на убитите в катастрофи, Радев отказва да ни чуе
Мадяр разкри сериозни бюджетни измами на кабинета "Орбан" в Унгария
В полунощ изтича срокът фирмите и едноличните търговци да обявяват доходите си
Бивш шеф на ЦСКА 1948 разкри голямата цел на БФС
Синът на Христо Йовов подписа със Спартак Варна
От Англия се канят да разбият ДР Конго
ЦСКА нанесе нов удар по Левски, взе национал на България
Още един кандидат се появи за Макс Верстапен
Гакпо изравни Ван Перси, Бергкамп и Робен
Бърнаутът – 7 признака, че е време да спрете, преди тялото ви да ви спре
10 гръцки рецепти, от които ще си оближете пръстите
Таро карти за юли за всяка зодия
Лунна диета за юли 2026
Нумерологична прогноза за 30 юни
Знаци, че сте подценени в работата
Бивш вътрешен министър дава Демерджиев на Европейската прокуратура
Хванаха извършителите на 6 кражби
Месечен хороскоп за юли 2026
113 пожара са потушени в България за изминалото денонощие
Един загина, а 42-ма пострадаха във "войната" по пътищата за денонощие у нас
На тази дата: преди 55 г. България губи Гунди и Котков
Сондата „Арасе“ направи голямо разкритие за атмосферата на Земята
Откриха генетична мутация, която може да удължи живота
Калисто: Луната, която може да се превърне в бъдеща база на НАСА
„Изгубеният град“: Може ли подводна планина да разкрие тайната за произхода на живота?
Учени предлагат: Гигантски огнени торнада да почистват нефтени разливи в океана
НАСА разработва технология за презареждане в орбита за мисии в далечния космос