Премиерът Бойко Борисов предлага свикване на Велико народно събрание и промени в Конституцията. Сред предложенията е броят на депутатите да бъде намален от 240 на 120, а при Велико народно събрание народните представители да бъдат 280, вместо 400.
"Прилича на решение и би трябвало да е такова, ако всичко се случва в някаква нормална среда. Само че средата не е нормално. Това, което днес се появи като предложение от министър-председателя, то свали още един слой маски от лицата. Всичко беше направено, така че да не се видят нови лица. Ще се появят едни стари познати", каза президентът на КТ "Подкрепа" Димитър Манолов за "Денят ON AIR".
Според него думите на премиера за олигарсите са свободни приказки и ние живеем в свят, който се управлява от олигархия.
"Светът, в който живеем, е подчинен на финансовата олигархия, която го командва. У нас страшен проблем е корупцията, но онези му казват лобизъм. Ако напишем един закон за корупцията, това ще я направи ли по-малко вредна? И корупцията, и лобизмът правят едно и също нещо - заобикалят правилата, които всички други спазват", добави Манолов пред Bulgaria ON AIR.
Но по думите му лобизмът се случва в много по-големи размери.
"Надявам се хората да отворят Конституцията и да започнат да я четат. По един от членовете пише, че синдикатите не могат да си поставят цели, присъщи на политическите партии. Както и че не могат да се занимават с политическа дейност. Този текст навремето беше записан заради нашата организация. Вторият текст, който е записан заради нас, е че този, който се кандидатира за президент, трябва да е навършил 40 години, защото д-р Тренчев тогава беше на 33-34 години", подчерта лидерът на КТ "Подкрепа".
Димитър Манолов припомни, че има също така има и текстове, които са за Царя и Георги Пирински.
"За предложението на ВМРО, касаещо президента, съм съгласен. Или трябва да го овластиш, или трябва да направиш тази институция фасадна. За намаляването на броя на народните представители е чутовна глупост. Например град Видин ще има прекосили един народен представител. Това означава, че повече от половината граждани политически ще бъдат непредставени в едно такова Народно събрание", коментира експертът.
Според него това, което се случва в момента, е война.
"В края на една война нито една от двете страни са в по-добро състояние, отколкото са били преди да започнат тази война", допълни Манолов.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Кадър на деня за 22 август
Путин признава икономическите щети от украинските удари и хвали "героите" от руската армия
Унгария рестартира един ядрен реактор заради повишено ниво на Дунав
Канада налага ответни мита "долар за долар" на САЩ от 8 септември
Шест страни искат общоевропейски данък върху извънредните печалби на петролните компании
Може ли IPO-то на Anthropic да надмине това на SpaceX?
Какво покрива НЗОК при автоимунни заболявания
Напаст от комари: Как да се предпазим и да използваме правилно репелентите
"Славия" измъкна точка в Разград срещу 10 от "Лудогорец"
Жена падна тежко на Мальовица, вдигнаха хеликоптер "Кугър" да я спасява
Комо пак не може да победи в Удине
Реал и Моуриньо потеглиха с драма в Каталуня
Де Бройне влезе и донесе победа на Наполи
АЕК Атина загря за Левски с разгром 4:0 в Гърция
Шампионът се забавлява: Левски продължава победния си рейд в Първа лига
Хулио Веласкес за реванша с АЕК Атина: Левски ще остави сърцето си на терена
Седмична таро прогноза за 24 – 30 август 2026
Дневен хороскоп за 23 август, неделя
Сочна италианска торта с шоколад и кафе
Маникюри в стил Chanel (+Снимки)
Родените на тези дати имат потенциал да станат известни
Седмична нумерологична прогноза за 24 – 30 август
Български учени проучват растителна комбинация за метаболитно здраве
Ротавирус при децата – какво трябва да знаят родителите на бебета и малки деца
Безплатни прегледи при детски кардиолог в бургаската детска болница от 24 август
Безопасно ли е плуването за бременни?
Нова животоспасяваща апаратура за най-малките пациенти получи МБАЛ Добрич
Витамин C в грижата за кожата - защо заслужава място в ежедневната рутина?
Военен хеликоптер се включи в спасителна акция на туристка под Мальовица
Седмичен хороскоп 24 август - 30 август 2026
253 доброволци са дарили кръв във Варна за седмица
Ветераните на Спартак спечелиха турнира в памет на Живко Господинов и Стефан Найденов
Откриха останки от дрон и на плажа край варненския квартал "Галата"
Зеленски: Макрон обеща да ускори доставките на нова военна техника