След като преболедува COVID-19, премиерът Бойко Борисов отново тръгна на инспекции из България. Първо той посети "Пирогов", а след това се отправи към строежа на новата магистрала за Сърбия, а с него бяха министърът на здравеопазването проф. д-р Костадин Ангелов и директорът на "Пирогов" проф. Асен Балтов.
"Пирогов се оказа един от най-добрите ни батальони", каза Борисов, който провери ремонта на фасадата на болницата, разгледа приемното отделение за COVID и триажната зала, както и новия ядрено-магнитен резонанс и новия скенер, закупени с отпуснати от правителството пари.
"До края на седмицата в Пирогов ще бъдат разкрити 400 легла за тежки и средно тежки случаи на коронавирус. В болницата има много добра организация и пациентите с COVID-19 не се засичат с останалите. В Пирогов вече работи и 48-каналният ядрено-магнитен резонанс, с който могат да се извършват всякакви видове изследвания.Той е на стойност 2,5 милиона лева и бе закупен със средства, отпуснати от правителството. Скоро тук ще има още един такъв модерен апарат, произведен специално за Пирогов. Много от отделенията в болницата са реновирани, а сградата се санира. За лекарите и пациентите са осигурени най-добрите техника и условия", заяви премиерът.
"Имаме нация, която за разлика от другите, не очаква само с военни положения, забрани и заповеди. Като те е страх от ресторант, не отиваш на ресторант. На ресторант се ходи по желание. Защо трябва да ти забраня да ходиш? Нямаш ли акъл, че ако не е празно и като не се пазиш, можеш да си вечеряш вкъщи? Като отидеш там, трябва да пазиш дистанция", коментира още Борисов.
След посещението в "Пирогов" той се отправи към инспекция на магистрала "Европа".
"Държавата не трябва да спира, човек по човек, който е здрав, отива да работи. Работата носи свобода, носи удоволствие, носи живот. Взима заплати, храни семейство, не се плаши Хората, които са се излекували от коронавируса, трябва да се връщат на работа. Няма да затваряме държавата, няма да има пълна карантина. Икономиката и строителството трябва да вървят, за да излезем бързо от кризата. Пример за добре свършена работа по време на пандемията е новият участък на АМ Европа. Мостове, мантинели, маркировки, огради, съоръжения – всичко това е готово днес благодарение на усърдието на строителите", увери Борисов.
Борисов коментира, че напредъкът на АМ "Европа" е бил постигнат именно в рамките на пандемията и то благодарение и на майсторите, и на лекарите.
"Погледни, бе – красота. Пътят за Белград – ако помните, паважи и как изглеждаше. Година и половина труд, дължащ се и на докторите. Успяхте да работите така в пандемията, че всичко да се случва, нищо да не спира в държавата. Нови мостове. Мантинели, маркировки, огради, съоръжения. Всичко това е направено от февруари досега, докато вървеше пандемията, благодарение на докторите и усърдието на строителите. Всичко това благодарение на лекарите и майсторите. Балтов, виж каква маркировка! Важно е бързо да лекуваме, здравите да се връщат на работа, защото има още един психологически проблем. Всеки здрав трябва да работи, за да не спират процесите", заключи премиерът.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.

Dow влезе в територия на корекция, докато S&P отчете пети пореден седмичен спад
Кадър на деня за 27 март
ЕК стана жертва на хакерски набег
Г-7 ще гарантира сигурността на Ормузкия проток, но след края на войната с Иран
Л. Тулев: Европейски модел в защита на гражданите и контрол върху AI ще е конкурентно предимство
Русия ще забрани износа на бензин от 1 април заради скока при цените
Йотова отличи Съюза на артистите с Почетния знак на президента
Хороскоп за 28 март: Възможности и предизвикателства за зодиите
Времето днес: Дъждовна и облачна събота с гръмотевици
Кои са имениците на 28 март и какви забрани трябва да спазваме
Здравословните мазнини: Кои подпомагат организма и кои крият рискове
Синя мечта: Левски веднага започва строежа на нов стадион!
Селекционерът на Индонезия: С България ще е тежко
Бекъм от Индонезия се кани на България: Ще им вкарам гол!
Александър Димитров даде почивка на България
Спортът по телевизията днес, 28 март
Мачовете по телевизията днес, 28 март
5 задължителни елемента на пролетния маникюр
Веган купа с киноа и нахут
Нумерологична прогноза за 28 март
Таро карта за 28 март, събота
Дневен хороскоп за 28 март, събота
Как се държат зодиите, когато са тайно влюбени
Огнеборците потушиха 57 пожара през последното денонощие
Раздадоха за 52-ри път наградите "Икар"
Футболист на Черно море донесе победа на младежките национали
Морските спецчасти на България и Великобритания със съвместно учение във Варна
22 години България в НАТО – министърът на отбраната Атанас Запрянов в „Големите последици“ по Bulgaria ON AIR
Рубио с остри критики към Зеленски
Защо колонизацията на Марс може да се окаже еволюционно самоубийство
Кометата C/2026 A1 продължава полета си към Слънцето
Палеонтолози откриха: Стотици яйца на динозаври, престояли 70 млн. години
Възможно ли е да се зачене дете в Космоса: Ново проучване разкрива сериозни пречки
Учени откриха кокаин, кофеин и лекарства в акули край Бахамите
Учени откриха магнитен двигател в недрата на Слънцето: Причинява опасни бури