Мая Манолова и Татяна Дончева предупредиха, че съпредседателят на коалиция "Изправи се! Мутри, вън!" Николай Хаджигенов може да не е част от бъдещата парламентарна група на формацията.
Причината за напрежението стана изказването на Хаджигенов пред БНТ, че без гласовете на БСП няма да се формира парламентарна подкрепа.
Според Манолова обаче мнението му е лично."Изразеното от г-н Хаджигенов мнение тази сутрин по националната телевизия е негово лично мнение, което по никакъв начин не ангажира коалицията "Изправи се! Мутри вън!". Нееднократно в предизборната кампания сме заявили ясно, че нито ще даваме подкрепа, нито ще търсим подкрепа от ГЕРБ и ДПС. В разговори и пазарлъци с партиите на статуквото не влизаме. С ГЕРБ, ДПС и БСП в пазарлъци за правителство не влизаме.
Г-н Хаджигенов беше съпредставляващ коалицията "Изправи се! Мутри вън! заедно с мен до провеждането на парламентарните избори. Предстои да се сформира парламентарната ни група, която ще избере свое ръководство и свои говорители, които ще изразяват мнението на парламентарната група. Всъщност не е задължително г-н Хаджигенов да е част от тази парламетнарна група, особено ако смята да става министър с подкрепата на ГЕРБ и на ДПС. Нито един от избраните депутати, който си позволи да влиза в договорки за министерски кресла, постове и позиции, няма да бъде част от парламентарната ни група. Казали сме ясно, че водим разговори, ще водим разговори с "Има такъв народ" и "Демократична България" за общи действия след влизането ни в парламента. Казали сме ясно какви ще бъдат първите стъпки на "Изправи се" след влизането ни в парламента", заяви още Мая Манолова.
Манолова скочи срещу Хаджигенов и заради твърдението му, че би станал министър, ако трябва да пожертва себе си.
"Всъщност не е задължително г-н Хаджигенов да е част от тази група, особено ако смята да става министър с подкрепата на ГЕРБ и на ДПС", заяви Манолова. Нито един от избраните депутати, който си позволи да влиза в договорки за министерски кресла, постове и позиции, няма да бъде част от парламентарната ни група", категорична бе тя.
Манолова подчерта, че не би подкрепила кабинет, който ще бъде подкрепен от ГЕРБ и ДПС. "И това ще бъде едно от първите решения на парламентарната група. Това с депутати на консигнация си е патент на Борисов", добави още лидерът на "Изправи се. бг".
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
ЕС задълбочава икономическите отношения със Западна Африка
Съоснователят Лука Ангелов е продал всичките си акции от "Градус"
Американските индекси се покачват след новината за мирен план на САЩ за войната в Иран*
България се изравни с Гърция по паритет на покупателната способност
Регионалният министър: Пътната агенция има задължения за 752 млн. евро
Петролът поевтиня, но трейдърите остават предпазливи
Костадин Костадинов: Паметта на граф Игнатиев не трябва да бъде поругавана
A1 стартира предварителните поръчки на Apple AirPods Max 2
Задържаха младежи за изнудване: 30-годишен принуден да плати €5 500 заради скандално видео
Правителството и петролната асоциация: Няма опасност от недостиг на горива
Трайчо Трайков: България прие 10 дерогации за руски части за АЕЦ "Козлодуй"
Трансферен удар за Барса, взима Виктор Осимен
Легендата Марчело Липи надъхва Италия
Те го уволниха, а сега той се подигра зверски с тях
Турчин изчетка сериозно треньора на Интер
Лидерът на ЦСКА дръпна ръчната
Шок! Фенове и играчи плащат гаранция от 15 000 долара, за виза за Мондиал 2026
Лесни трикове за професионален грим вкъщи
40 години Seven Churches: POSSESSED с концерт в София
5 трика, с които да преборите пролетната умора
Серийната драма „На границата“ започва по Bulgaria ON AIR
Главоболие, световъртеж – как ни влияят магнитните бури?
Наистина ли магнезиевият глицинат е скритата тайна на красотата? Ето какво споделят специалисти
Иран каза кораби на кои държави могат да преминават през Ормузкия проток
Авиокомпании спират полети заради високи цени на горива
Театърът във Варна с голямо намаление на всички билети
Костадинов: Рискуваме отравяне на водата на цяла Североизточна България
В Черно море няма да има рокади в ръководството
Учени установиха генетичния предел при клонирането на бозайници
Илън Мъск с нова амбициозна идея: Петаватов изчислителен клъстер на Луната
Първият космически кораб с ядрен двигател ще полети към Марс през 2028 г.
НАСА превзема Космоса: Агенцията с нови инициативи в посока Луната и Марс
Създадоха самопочистваща се тъкан, която не се нуждае от прах за пране
Краят на МКС: Ще се превърне ли станцията Axiom в мост към комерсиалния космос?