Влизаме в абсолютно сигурна световна финансова криза и в момента трябва да се харчи повече. Това заяви пред БНР Калоян Буковски, консултиращ мениджър във Великобритания, ръководител на проекти за прогнозни модели и оценка на кредитен риск във финансовия сектор, както и създател на платформата „Българи от ново време“.
В глобален план предстои криза, която изисква обратното на предложените от Николай Василев политики, подчерта Калоян Буковски. По думите му в момента трябва да се харчи повече.
„Ако всеки свие портфейла, бизнесите започват да страдат и съответно цялата икономика се затлачва, излизането от криза става все по-трудно. Затова и много държавни хазни се отключват в този момент,“ каза експертът.
Според Буковски дейността на икономическия екип на служебното правителство може да бъде „много стабилна основа оттук нататък да се гради“.
Експертът вижда потенциална формула за управление в съгласуването на конкретни приоритети между партиите на протеста и БСП.
„Определени фокуси трябва да бъдат приоритизирани. Екзотики като космическите идеи са прекрасни и носят послания, но те не могат да бъдат непосредствен приоритет като здравната криза, пенсиите, социалните аспекти. Защото в момента влизаме в абсолютно сигурна световна финансова криза. Пандемията отключва потенциално много големи поразии в световен мащаб“, коментира той.
Според Буковски имаме нова порция надежди, че този път политическите формации ще успеят да излъчат кабинет. Поканата на ИТН за разговори и към БСП освен към другите партии на протеста той отчита като „своеобразно узряване“ след предприетите неоптимални ходове с представянето на първия проект за правителство.
„Може би ще се опитат да постигнат договорки по дадени политики. В момента всички осъзнават, че стабилно правителство е нужно. ИТН направиха няколко по-скоро символични грешки,“ смята Буковски.
„Кандидатурата на Николай Василев имаше експертни логически обосновки, но обществото не търси логика при такива избори. То гледа емоционално на нещата“, посочи Буковски.
Във Великобритания името на Слави Трифонов винаги е било привлекателно, поясни още той.
„Гласът от Великобритания на парламентарните избори е антисистемен от доста години. Абсолютно логично беше това. ДБ е втора сила. Виждаме много високи резултати за „Възраждане“, докато ГЕРБ и БСП имат съвсем малки резултати. Емигрантите прилагат тази емоция, за която говорих. Слави Трифонов представя от години на българите в чужбина една България, каквато те искат да видят,“ обясни Буковски.

Поредният сондаж в "Хан Аспарух" разочарова и не откри природен газ
Производството и доставките на горива у нас намаляват в началото на годината
Наемането на служители в частния сектор на САЩ се е увеличило повече от очакваното
Wall Street започва търговията с надежда, че войната в Иран е към края си*
Азия се обръща към електрическите автомобили заради кризата с горивата
Mercedes инвестира 4 млрд. долара в американски завод до 2030 г.
Болници под лупа за незаконни доплащания от пациенти
В столицата на хумора: Как габровци празнуват Деня на шегата
Бранш под заплаха: Скъпите разходи тласкат фермерите към фалит
Костадинов: Скриването на информация за иранската нота е престъпление
Централна прогноза
Нотата от Иран до България е получена на 18 март: Има ли заплаха за страната ни?
Хамилтън награби секси актриса + СНИМКИ
Бадоса с ключово разкритие
С „геврек“! Наша национална гази наред в Нант
Спортното министерство награди топ таланти в леката ни атлетика
Донарума с много емоционално признание след провала на Италия
Гибона сред първите с послание към Боби Михайлов на „Герена“
Хубави промени до 30 юни за 6 зодии
Цветни маникюри за Цветница
5 забележителни черти на родените през април
Пълнолуние във Везни на 2 април – енергия за успех
Италиански козунак със стафиди
Лунна диета за април
Цените на петрола и газа няма да се нормализират веднага, дори ако войната с Иран приключи
С икономически растеж от 3.1% България е сред водещите в ЕС
Какво ще е времето утре?
От днес музеите във Варна са по-скъпи
Георг Георгиев: Служебният кабинет въведе Украйна в заблуда
3-годишно дете увисна на парапет от 8-ия етаж в Ямбол, родителите не били вкъщи ВИДЕО
Предложиха нова мисия за изследване на Уран
Ново изследване: Земята е формирана изцяло от материал от вътрешната част на Слънчевата система
Какво ще се случи, ако астронавтите от „Артемис II“ попаднат в слънчева буря?
Кометата C/2026 A1 се разпада: последни дни преди сблъсъка със Слънцето
Втори сателит на Starlink експлодира в орбита
Доказателство за божествен произход? Учени анализираха структурата на Библията