Ще гласуват ли хората на 14 ноември въпреки скандалите с машините коментира Мая Манолова."Този скандал ми изглежда като целенасочена кампания от страна на Борисов и ГЕРБ да разколебае хората, да разруши доверието в машинното гласуване и да откаже хората да отидат да гласуват. Това е удобно за партиите на статуквото, най-добре би било за Борисов да отидат да гласуват само платените му орди. Малко пресилена и изкуствена ми изглежда тази агресия на Бойко срещу "Сиела Норма", защото да не забравяме, че "Сиела" беше избрана от предишната ЦИК, в която доминираше той и ГЕРБ. Това си беше ЦИК на ГЕРБ", каза съпредседателят на "Изправи се БГ! Ние идваме! Мая Манолова в студиото на "Денят ON AIR".
Тя припомни, че "Сиела Норма" доставя машини още от 2014 година.
"Като омбудсман съм правила разследвания, наемът на машините беше почти, колкото цената на машините. Тези 400 и няколко машини са официално внесени. Това не е някакъв нелегален внос. Това не е продукт, за който не се знае. Борисов се осведомява от своите представители в ЦИК. Забелязвате ли, че дискредитирането на машините е кампания на ГЕРБ, която започна още преди седмици. Те, заедно с ДПС, БСП произнесоха решение, с което да накарат всички секции да броят разписките, абсолютно без всякакви аргументи. Какъв е смисълът от машинното гласуване, ако пак партийните представители в избирателните комисии ще отчитат вота? Слава Богу, ние осъдихме ЦИК през ВАС", допълни Манолова.
Според нея хората трябва да бъдат спокойни и да разберат, че машините имат софтуер, който е сертифициран.
"Той е запечатан, одитиран, има софтуерен ключ, който се пази в ЦИК. Няма как, каквото и да е друга машина, да бъде включена в изборите, защото три институции са ги сертифицирали. Ясно е, че тук трябва да се навива пружината, че някой ще вземе изборите на Борисов. Единствените избори, които той е загубил през последните 12 години, са точно тези, които бяха със 100% машинно гласуване. Защото подмяната на протоколи, надписването, манипулациите няма как да се случи. На машината няма как да ѝ дадеш 50 лв., за да ти отчете един глас отгоре. Няма как да я заплашиш, няма как да я рекетираш", категорична е Мая Манолова.
Тя смята, че на Борисов вече никой не му вярва.
"Това са лъжи, лъжи. Това е човек, който вече е наясно, че изпада от властта и че повече няма как да бъде премиер. И заради това цялото му усилие е съсредоточено върху това да има достатъчно влияние, за да опази парите си и парите на близкия си кръг. Той отново влиза в ролята на охранител, но този път на богатството, което е натрупано през последните 12 години. "Автомагистрали" имат 50 работника и 20 строителни инженери, и 5 багера. Как те строят 100 и няколко км магистрали? Всичко това е превъзлагано нелегално, противозаконно, на неясни цени. Как може законно да преведеш 80 млн. лв. авансово за един обект и 60 млн. лв. от тези пари да ги изтеглиш кеш", попита Манолова от ефира на Bulgaria ON AIR.
Съпредседателят на "Изправи се БГ! Ние идваме!" е на мнение, че Бойко Рашков трябва да влезе и в Комисията за финансов надзор. Тя допълни, че виждат партньор в лицето на "Демократична България" и "Продължаваме промяната".
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Биткойнът поскъпва след новите заплахи на Тръмп срещу Иран
AI, автоматизацията и международната експанзия - централни теми на Balkan eCommerce Summit 2026
Цената на петрола продължава да върви нагоре със заплахите на Тръмп за "ад" в Иран*
Тръмп заплаши Иран с "ада", но очаква мирно споразумение
Данни за строителната продукция и промишленото производство ще са на фокус през седмицата
„Супер Марио Галактика: Филмът“ дебютира с грандиозен успех в боксофиса
Спипаха над 33 000 опасни детски играчки в контейнери от Китай
"За кого? да гласувам": Нова платформа помага на избирателите да сравняват партии
Асен Василев в Турция: Българите ще се върнат при добри заплати, пътища и училища
Мария Недина: Имаме статута на най-корумпираната държава в ЕС
Част от София остава без вода на 7 април
Томова със сериозен скок, националка с рекордно класиране
Сектор Г избухна преди дербито с Левски
„Фондация Григор Димитров“ организира тенис турнир , праща две деца Академията на Муратоглу
Левски с важна новина
Футболист на ЦСКА избухна в родината си + ВИДЕО
Киву на седмото небе след здравия пердах над Рома
Д-р Теа Александрова: Най-добрата добавка за имунитет е планината
Защо е нужно да почиствате скалпа за здравето на косата?
Марс преминава в Овен на 9 април – ставаме по-активни, но и спорещи
Декорирайте дома си за Великден бюджетно с тези 5 лесни идеи
Великденски яйца декорирани с ядливи цветя
Поверия за Страстната седмица
Камион помете възрастна пешеходка, пресичала неправилно
Закопчаха шофьор, подхвърлил 20 евро на катаджии
Спипаха млада дама на два вида дрога зад волана
Цените на шоколадовите яйца остават високи за Великден
Един човек загина, а четирима са ранени при пожари за денонощие в страната
Дизелът скочи с близо 40%, а бензина с 20% от началото на войната
За първи път: Екипажът на „Артемида II“ видя част от далечната страна на Луната
Слънцето „изяде“ най-ярката комета на 2026 година
Какво хапват астронавтите от мисията „Артемида II“ по време на полета?
Магнитосферата на Сатурн се оказа асиметрична, за разлика от земната
Астрономи откриха трета галактика, лишена от тъмна материя
Учени откриха как да затоплим Марс само за 15 години