Ще успеят ли партиите, които са потенциални коалиционни партньори, да се разберат какви политики да водят? Преговорите напредват тема по тема. На пръв поглед изглежда, че допирните точки са повече от "червените линии".
"Популизмът е най-печеливш на тези избори. Преговорите за коалиционно споразумение показват, че той е спечелил, но не знаят сега какво да правят. Единствената партия, която трябва да разширява социалния стълб, също влезе в коловоза на популизма", коментира председателят на "Българска прогресивна линия" Красимир Янков в студиото на "Денят ON AIR".
Бившият социалист се изненада от задния ход на БСП във връзка с АЕЦ "Белене".
"Странно е това поведение, когато на дневен ред е цената на тока. Абдикацията от АЕЦ "Белене" е видима от страна на БСП. Не разбирам кой може да е срещу строителството на нова ядрена мощност. Това обрича България на непосилни цени на електроенергията. Всеки, който е против ядрената енергетика, работи за това в България да не се живее добре", заяви Янков.
Темпa на преговорите ще определя победителят в изборите "Продължаваме промяната", убеден е учредителят на ДСБ Борис Станимиров.
"Все още е много неясен обликът на тези хора. Преговорите са един хитър политически ход от страна на победителите - да принудят останалите за споразумение. Очакването на гражданите е да има правителство. Ще бъдат поети публични ангажименти, от които на следващ етап по-трудно малките партии ще могат да се отметнат", заяви Станимиров пред Bulgaria ON AIR.
И двамата събеседници са категорични, че новото правителство няма да има 100 дни толеранс.
"Това, че правителството няма да има и ден толеранс, е предизвестено от приемствеността от служебния кабинет. Ясно е, че някои от служебните министри ще продължат мандата си в редовното правителство. А в него печеливша е само голямата партия. Позитивите ще са в нея, а негативите - в малките коалиционни партньори", смята Красимир Янков.
Той не вижда готови стратегии за управление на кризите по сектори. Гостите определиха като основен приоритет приемането на Бюджет 2022.
"Не очаквам финансов катаклизъм по отношение на бюджета за следващата година. Подозирам, че отклоняването на темата е тактически ход. С преговорите по други теми се ангажира общественото внимание, а бюджетът е истинското изпитание. Очаквам да го внесат бързо и да започнат дебатите и гласуването му", каза учредителят на ДСБ.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Г. Попов: „Справедливи цени“ не е икономическо, а философско понятие
Пакистан е разположил 8 хил. войници, изтребители и ПВО в Саудитска Арабия
Върховният съд окончателно отне дерогацията за серен диоксид на ТЕЦ "Марица Изток 2"
"УниКредит Булбанк" предоставя „личен банкер“ на заможните клиенти
Експерти: Стабилизирането на публичните финанси трябва да е приоритет в реформите
Унгарският гуверньор сигнализира, че няма да пречи на Мадяр за въвеждането на еврото
14-годишна родилка в тежко състояние e транспортирана с въздушната линейка до София
Ресни, обем и кукерско вдъхновение в тоалета на Дара за откриването на "Евровизия"
Защо мечките на Витоша скъсиха дистанцията с хората?
Разбиха международна мрежа за фалшиви лекарства с база в София
Централна прогноза
Задържаха 15 мигранти, сред които бременна и деца, край Резово
Съдиите признаха, че са закопали Нотингам срещу Ман Юнайтед
Дембеле е аут от ПСЖ
На Гонзо не му пука за ЦСКА, отива в Турция
ЦСКА е посмешище, а Левски ще чупи рекорди
"Кюстендилеца" обяви дрескод за финала
Трансферен удар за Левски
Венера преминава в Рак на 19 май: проблеми в любовния ни живот и дома
Деница Малчева е новата Царица Роза на Казанлък
До морето за 50 минути: „България Еър“ възобновява сезонните полети между София и Бургас
3 вкусни рецепти за Спасовден
Защо лилавеят и синеят листата на доматите?
Над 1000 деца и родители посетиха Day Off: Family Time
Транспортираха с хеликоптер 14-годишна родилка в тежко състояние
Условна за варненец, откраднал колелото на свой приятел
Фехтовачите на Черно море грабнаха седем медала в София
Предлагат DARA за "почетен жител" на с. Аврен
Какво време ни очаква във вторник?
Пристанище Варна стана на 120 години
„Хъбъл“ улови рядка галактика в преход: NGC 1266 е на границата между спирала и елипса
Два астероида с размерите на Челябинския метеорит прелитат край Земята
Учени разкриха защо хората се привързват към нечовешки обекти
Мисии на НАСА изследват рекордно слънчево изригване
Откриха нов вид праисторическа коала в Западна Австралия
Радиоактивен „поздрав“ от свръхнови е открит във вечните ледове на Антарктида