Подпалването на Културния център "Иван Михайлов" в гр. Битоля е поредната провокация и част от масираната антибългарска кампания, която започна веднага след откриването на клуба. Това написа във Facebook вицепрезидентът Илияна Йотова.
Тази сутрин стана ясно, че българският културният център в Битоля е бил подпален. От центъра заявиха, че очакват в най-скоро време извършителите да бъдат задържани и да понесат отговорност за дейстивята си.
"Още при откриването му, преди месец, в което участва голяма българска делегация, заявихме, че единствената му функция е за запазване на българската култура и идентичност сред българите в Северна Македония. Само бързите действия на компетентните институции в най-кратки срокове, които да разкрият извършителите, ще докажат, че в западната ни съседката се спазват правата на българите, така както на всички останали националности", допълва вицепрезидентът в публикацията си.
Също така вицепремиерът присъства на церемонията по коронясването на Царица Роза в Казанлък. Йотова сложи короната на Белослава Желева. Нейни подгласнички са Тереза Палова и Габриела Петкова.
"Европейска райска долина – така наричат по цял свят Долината на розите. Казанлъшката долина е магическо място, в което се събират в едно красивите и ароматни маслодайни рози и историята и философията на българския народ. Долината на розите се слива с Долината на тракийските царе." С тези думи вицепрезидентът Илияна Йотова се обърна към жителите и гостите на града.
Вицепрезидентът благодари на жителите на Казанлък, че вече 119 години съхраняват и предават на поколенията традицията на Празника на розата, прославят с казанлъшката роза България по света.
"Нека в душите ни да е вечно уханието на царицата на цветята розата. Нека душите ни останат чисти, като малките капчици брилянтна роса всяка сутрин върху листенцата на розовия цвят", заяви Йотова.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.

Nvidia удвоява приходите за една година, но прогнозата ѝ разочарова Уолстрийт
Американските индекси затвориха с понижения в очакване на отчета на Nvidia и Джаксън Хоул
Министерството на отбраната ще продължи да търси части за МиГ-29
Трите основни рафинерии на "Лукойл" в Русия са спрели работа след атаки с дронове
Група компании и инвеститори искат да създадат единна скандинавска фондова борса
Германия изглежда готова да заеме по-остра позиция спрямо Китай
АЕК разби "Левски" с 4:0 и го изхвърли от Шампионската лига
Рецепта за домашно сладко от смокини
Кое е най-сигурното място в света при апокалипсис?
Западнонилската треска се появи у нас: Потвърден е първи случай
Григор Димитров е на крачка от основната фаза на US Open след победа над Скатов
Опасности за пешеходците в столичния "Дружба" 2: Тротоари липсват, превзети са от храсти и треви
Хулио Веласкес след АЕК – Левски: Те бяха по-добри, горд съм с играчите
Кристиан Димитров след отпадането на Левски: Трябва да сме горди
Левски рухна в Атина: АЕК разби "сините" с 4:0 в Шампионската лига
Левски в Лига Европа: Кога е жребият и кои може да са съперниците
Реал и Мбапе пометоха Реал Сосиедад
Таро карта за 27 август, четвъртък – Императрицата
Дневен хороскоп за 27 август, четвъртък
Японска картофена салата
Едни от най-хубавите цитати на Доли Партън
Животът става по-хубав за 3 зодии до края на септември 2026
3 задължителни ястия за Секновение на 29 август
Защо усещаме бебето по-силно вечер?
От ИСУЛ: През лятото също циркулират УНГ инфекции и хремата не бива да се подценява
Безплатни прегледи на гърдите в УМБАЛ „Лозенец“ на 1, 2 и 3 септември
Подготовка преди тръгване на училище и някои хомеопатични решения
AI медицински устройства излизат на пазара без достатъчно доказателства за ефекта им върху пациентите
Как музиката въздейства върху мозъка и нервната система?
AI влиза в камерите за скорост
30 пияни и дрогирани шофьори спипа КАТ за ден
Работилница за деца организират във Военноморския музей във Варна
Аксаково празнува три дни с Керана и космонавтите, „Българе“ и ретро автомобили
Варна отбелязва рекорда на Чавдар Джуров, скочил с парашут от стратосферата
Промяна: ФК Девня приема Бенковски (Исперих) в неделя, а не в събота