Председателят на парламента падна жертва на министър-председателя и по-точно на опита му да заобикаля българските институции по казуса с Македония. Това каза пред бТВ Йордан Цонев.
„Вчера председателят на Народното събрание опита да скрие министър председателя с едни процедури, при които ние трябваше да изслушаме външната министърка, която в изказването си реферираше към документи с гриф „Строго секретно“, допълни той. По думите му това, което съдържат документите с гриф „Строго секретно“, те са го чували от либералните си партньори в Европа. „Казват – вашият премиер поема такива ангажименти да свали ветото. Вчера казах от трибуната, че ще го оглася, защото хората трябва да го знаят“, обясни Йордан Цонев.
„Трябва да пресечем категорично очакванията на македонското правителство, че България ще си промени позицията под външнополитически натиск, а не те да направят някакви стъпки. Те получават като информация, че министър-председателят се среща с европейските лидери и казва няма проблем, ще оправя нещата“, заяви още Йордан Цонев. По отношение на бюджета, той каза, че ще има актуализиран бюджет и ще разширят мерките в бюджета. Според Йордан Цонев в рамките на този парламент друг кабинет няма шанс и отиваме на избори.
„Ако стояхме зад ИТН, миналата година нямаше да бавят топката, за да има време да се промотира новата коалиция на двамата служебни министри. Щяхме да ги накараме още тогава да съставят кабинет, нямаше да отидем на третите избори. Пагубното беше, че отидохме на третите избори. Тази теза е ужасно несъстоятелна. А ИТН обслужиха новия политически проект, наречен „Продължаваме промяната“ и сега берат плодовете на своите политически грешки от миналата година. Берем ги всички, защото тогава не ни послушаха“, отбеляза Йордан Цонев. /БГНЕС

Нидерландски съд забрани на Grok да генерира голи снимки
Nasdaq навлезе в корекция заради противоречивите послания за войната в Иран
Страните от ЕС напредват с плановете за центрове за депортиране в трети страни
Китай е забранил на главния изпълнителен директор на стартъпа Manus да напуска страната
Кои са спорните моменти в Закона за прозрачност и представителство на интереси
Лихвите по новите депозити растат през февруари на месечна, но намаляват на годишна база
Задържаха жената, намушкала четирима души в София
Традиции и поверия за празника на 27 март
Времето днес: Студ и гръмотевици, на места и сняг
Хороскоп за 27 март: Ново начало и успех за няколко зодии
Пет храни и билки с диуретичен ефект за лекота и здраве
Тръмп отложи с 10 дни ударите по ирански енергийни обекти след искане от Техеран
Нов капитан извежда България
България хвърля двама дебютанти срещу Соломоновите острови
България излиза срещу един от най-слабите национални тимове в света
Соломонови острови – България
Швейцария – Германия
Уругвай – Англия
Ванилов нискомаслен протеинов мус без захар
Нумерологична прогноза за 27 март
Защо сезонните зеленчуци са толкова важни за здравето
Таро карта за 27 март, петък
Дневен хороскоп за 27 март, петък
Smart Care реализира 10000 поръчкови душ кабини в София – Какви са съветите на екипа?
Пазар: Цените на електромобилите втора ръка падат много по-бързо от колите с ДВГ
Путин сравни войната в Близкия с пандемията от COVID‑19
Нова мода: Употребявани коли от Китай заливат пазара в ЕС
Тийнейджър уби майка си с чук след съвети от AI (ВИДЕО)
Третокласници от Нови пазар участваха във викторина за Първо българско царство
Учени: Може да пропускаме сигнали от извънземни заради космически „шум“
Откриха скелета на д’Артанян, твърдят археолози
През 1883 г. Луната неочаквано става синя, а Слънцето – „великолепно зелено“: Какво е обяснението?
Материали-чудо могат да направят обектите „невидими“
Учени създадоха първия атлас на мозъка: Как се променя той с възрастта
Загадъчен сигнал доказва съществуването на първични черни дупки?