"ИТН в момента се разпада. Масово постъпват молби за напускане. Тази партия никога повече няма да бъде част от българския парламент. И с основание - защото тя е деструктивна. Съжалявам, че съм бил част от този процес и съм убеждавал хората да я подкрепят. Не сме търсили мнозинство за управлението, когато решихме да напуснем ИТН". Това заяви в студиото на NOVA министърът на спорта в оставка Радостин Василев.
Ден преди пресконференцията на отцепниците, Тошко Йорданов питал дали това е вярно."Думата "завера" за напускане на ИТН звучи много страшно. Истината е, че си говорихме дни наред с колеги – че нашето, моето и тяхното търпение спрямо действията на един човек, който определя цялата политика на партията – са стигнали своя предел", посочи той в отговор на въпрос има ли още депутати от ИТН, които са готови да напуснат парламентарната група.
По думите му с отцепниците не са търсили бройка. "Ние разговаряхме за това, че напускаме нашата партия. Не сме търсили мнозинство за управлението. Просто идва един момент, в който разбираш, че си бил дълго лъган. Като гледах в четвъртък гласуванията в парламента – разбрах, че решението, което сме взели, е правилното".
Той коментира и казуса със записа на телефонния му разговор с депутата от ИТН Христинка Иванова. "Не съм я заплашвал. Това са опити за внушения".
"Цялата ситуация с нашето напускане на партията изглежда като някакъв заговор. Но всъщност ние говорихме – тези петимата, които излязохме – и с още поне 6-7 души, че случващото се е недопустимо. По този начин да се бута държавата. Не продължавам да водя разговори с никого – защото депутатите в НС ги пазят като овчарски кучета”, посочи той.
На въпрос какво му предстои Радостин Василев каза: Не си знам не само политическото, но и житейското бъдеще.
Обществото вижда предадените обещания. Грешка е, че закъсняхме. Ние защитихме гражданското общество, каза още Радостин Василев.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
„Майкъл“ си върна първото място в боксофиса в САЩ след четири седмици на екран
Китайската икономика се забавя рязко през април, инвестициите се върнаха към спад
Петролът поскъпва, след като Тръмп поднови заплахите срещу Иран*
Галопиращи закони срещу галопиращи цени
Путин чака обаждане от ЕС, Украйна предупреди Москва: Спокойният живот приключи
Войната с Иран заплашва напредъка на мирния процес на Турция с кюрдите
Мотористите искат незабавни оставки на ръководствата на КФН, КЗК, КЗП и АПИ
Златева: Промяната е факт, върнахме българската борба към корените ѝ
Калин Калпакчиев: В миналото на човек има много факти за интегритета или липсата му
ПСЖ допусна обрат, прекъснаха мач на „канарчетата“
Скоропостижно! Айнтрахт би шута на треньора
Какво се случи? Изгониха полицаи от Вечното дерби Левски-ЦСКА
Алекс Николов изпусна титлата, но стана №1 в Шампионската лига
Еуфория и награда! Допълнителен бонус в Левски за боя над ЦСКА
Янев готви кардинални промени в ЦСКА
Салата с пролетни зеленчуци и сирене
Любовен хороскоп за 18 – 24 май
Нумерологична прогноза за 18 май
Кюфтета със сос и ориз
Ходене за отслабване – достатъчни ли са 10 000 крачки
„Бангаранга“ на всички. Много ви обичам!“ – първи думи на DARA при посрещането в София
Хороскоп за 19 май 2026
31 пожара са потушени за денонощие у нас
Масов бой в Милано заради лимитирана колекция часовници
Днес е Международният ден на музеите
Виц на деня - 18 май
Мачовете по ТВ днес (18 май)
Уникално откритие: Може да помогне на хората да живеят до 200 години без рак
Десетгодишно търсене на извънземни сигнали сред 70 000 звезди завърши без резултат
Има ли нещо сензационно в новите файлове за НЛО?
Ледена проба разкри най-дългата хроника на земния климат
Нов експериментален медикамент показва обещаващи резултати срещу рак на бъбреците
Патент за дистанционно управление на човешки клетки предизвика спекулации