Когато клетвопрестъпник и нарушител на Конституцията казва лъжи, най-малкото, което трябва да направите е забележка. Трябва да му напомним, че темата "Магнитски" е актуална, интересна и любопитна и трябва да се запознае с нея. Иначе по тази тема, г-н Пеевски си води делата в САЩ. Там вървят определени процедури. С тези думи председателят на Движението за права и свободи Мустафа Карадайъ се обърна към и.д председател на Народното събрание Мирослав Иванов след изказването на министър-председателя Кирил Петков.
Минути по-рано премиерът заяви, че за да има тишина от лявата страна на пленарната зала, не трябва да се говори за закона "Магнитски".
"Да му напомним на този лъжец (Кирил Петков - бел.ред), че г-н Пеевски е подписвал документи. Мястото на тази тема не е в тази зала, а в прокуратурата", ядоса се Карадайъ.
Той призова депутатите да изпълнят Конституцията и правилника на Народното събрание и да отстранят управляващите от властта. След изказването си лидерът на ДПС напусна залата.
След него думата взе шефът на парламентарната група на "Има такъв народ" Тошко Йорданов, който също обвини премиера в лъжи.
"От личния ми опит с Асен и Кирил - имал съм сериозни сблъсъци с тях, докато бяхме в коалиция, не мога да кажа, че Асен Василев е излъгал, когато е поел ангажимент. За разлика от човека, който седи до него - който неведнъж ме е гледал в очите и ме е лъгал. Моля ви, удържайте ги, защото ако аз започна да говоря като тях, ще ме отстраните за три заседания", каза Йорданов.
Накрая на парламентарната трибуна излезе председателят на парламентарната група на "Продължаваме промяната" Андрей Гюров, който поиска от Мирослав Иванов да накаже лидера на ДПС Мустафа Карадайъ.
Депутатът от ДПС Йордан Цонев определи случващото се като "поредното дъно, което копаем тук в Народното събрание".
"Което министър Караджов каза от трибуната, ние го виждаме от половин година. Предупреждавахме. Защото някой не иска да носи своята отговорност. Това, което виждам в тази зала от премиера и вицепремиера, обаче е интерпретация - на цифри и т.н", допълни той.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Контейнерните линии прекъсват маршрутите в Близкия изток
Засилени мерки за сигурност на Балканите заради ескалацията около Иран
Nvidia сформира съюз, за да проправи пътя на изкуствения интелект към 6G мрежите
Нагел: Ролята на долара като предпочитана валута в несигурни времена е все по-съмнителна
Кадър на деня за 1 март
Няма информация за загинал или пострадал български гражданин в Близкия изток
Как да почистим банята бързо с 11 лесни стъпки
Бързи и вкусни лимонови мъфини (РЕЦЕПТА)
РИОСВ - Велико Търново следи миризмите от "Кроношпан"
"Торино" с 2:0 над "Лацио" - новият треньор започва с победа
Гръцката полиция е в бойна готовност заради войната в Иран
Спортът по телевизията днес, 2 март
Мачовете по телевизията днес, 2 март
Юве оцеля на "Олимпико" и запази шансове за ШЛ
Ню Йорк брутално спря Уемби и Шпорите към нова победа
Любо Пенев с емоционален пост
Бетис и Севиля не се биха в дербито
Дневен хороскоп за 2 март, понеделник
ИГРА: Участвайте и можете да спечелите страхотни награди от филма „Хопъри“
Късмет и пари за 4 зодии през март – кои са те?
Седмичен хороскоп за 2 – 8 март
Месечен хороскоп за март 2026
Седмична таро прогноза за 2 – 8 март
Как атаката срещу Иран може да се отрази на световния пазар на петрол и икономиката
Почина легендарният вратар на ЦСКА Георги Велинов-Джони
Скандално: Направиха шина за счупен крак на дете от картонена кутия за пица
Затвореното въздушно пространство на Близкия изток напълни небето над България със самолети
МВР може да гарантира едва 30-40% от чесния вот
Славчо Нейков: Трябва да се търси индивидуален подход при сигналите за високи сметки
„Армадата на Халей“: Как човечеството изследва най-известната комета в историята
Мозъкът на „супер-възрастните“ продължава да генерира неврони
Човечеството е на ръба: Кога Земята може да стане необитаема
Прогноза за магнитни бури за 28 февруари – 1 март
Има ли извънземен живот на популярната екзопланета K2-18b
Заболявания, които могат да предскажат появата на Алцхаймер 10 години по-рано