Това е политическа атака срещу опозицията в България в навечерието на парламентарни избори, посочиха от СДС във връзка с идеята на служебния министър на правосъдието Крум Зарков сградата на СДС на "Г.С. Раковски" 134 да бъде дадена на европейските делегирани прокурори.
Лидерът на партията Румен Христов определи сградата като "храм на демокрацията".
Той посочи, че сградата се нуждае от основен ремонт и добави, че са водени разговори с Кирил Петков, като премиер, и областните управители да се намерят наематели, с които да е възможно СДС да съжителства, като вземе под наем един етаж.
Сградата е символ на промените и на прехода. Виждаме заговор за политическо отмъщение, каза Христов, цитиран от пресцентъра на СДС.
Той постави въпрос дали Крум Зарков започва предизборната си кампания за председател на БСП с „пиар на гърба на СДС“. Също и как ще настани европейските прокурори в сграда, която се нуждае от ремонт и е опасна за обитаване. Румен Христов попита още няма ли други сгради, които да се предложат на европрокуратурата, като уточни, че СДС подкрепят работата на европейските делегирани прокурори.
От СДС обясниха, че в последните около шест години са се появили множество проблеми със сградата.
Парното е спукано, дограмата е от 1968 г., половината от прозорците не се затварят, фасадата се руши, обясниха от партията. През годините от СДС са искали да направят ремонт за сметка на наема, който плащат, но областната управа не е могла да вземе решение.
Представителите на СДС казаха още, че имуществото на партията е събрано и е в насипно състояние в коридорите на сградата. За обществена поръчка и извършване на капитален ремонт обаче ще са необходими около три години, добавиха от СДС. „Нашето желание е да се изнесем временно оттук, да се направи ремонт, и да имаме един етаж, за който да плащаме наем“, уточни главния секретар на партията.
Преди началото на пресконференцията представители на СДС издигнаха плакати пред сградата с надписи: „Долу ръцете от СДС“ и „ДС гони СДС“.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Д. Радев: Войната в Иран може да засили вече нарастващата подкрепа за еврото в България
"Пълзящи атаки" в Запорожието връщат руснаците до позиции от началото на 2025 г.
Свободната търговия във Вашингтон е мъртва
Може ли отбраната да спаси болната автомобилна индустрия на Европа?
Надеждите за примирие в Иран тласнаха S&P 500 нагоре за четвърти пореден ден
Кадър на деня за 6 април
София в блясъка на великденска премяна (СНИМКИ)
Любов за три зодии по време на директния ход на Уран
Радев: Никаква коалиция с "Продължаваме промяната" след изборите
Световен ден на здравето на 7 април: Фокус върху грижата и профилактиката
Ясно е кога Гришо ги почва на корта в Монте Карло
БФС взе решение за головете в Добрич
Янев с ключов ход заради Вечното дерби с Левски
Левски потрива доволно ръце за милиони! Още един гранд се нареди на опашката за звезда
Спортинг Лисабон – Арсенал
България загуби от Киргизтан в първия си мач на Световното в София
Тест: Изберете една картина и вижте близкото бъдеще
5 навика, които пазят от инфаркт
7 различни техники за боядисване на яйца
Нумерологична прогноза за 7 април
Поверия за Велики четвъртък
Дневен хороскоп за 7 април, вторник
Мачовете и спортът по ТВ днес (7 април)
Виц на деня - 7 април
Черно море Тича падна с тройка в последната секунда в Ботевград
Времето във Варна на 7 април 2026
Възрастен мъж от Варна пострада при пожар
"Войната" по пътищата взе две жертви за последните 24 часа
SpaceX отлага тестовия полет на ракетата Starship, предназначена за Марс
Нов вид торбеста жаба, открита в Перу, е застрашена от климатичните промени
Обсерваторията „Вера Рубин“ откри 11 000 нови астероида
Успешно коригираха траекторията на „Артемида“ II
Откриха древно селище на маите под водите на езеро в Гватемала
НАСА променя режима на работа на обсерваторията Swift, за да спаси орбитата ѝ