Утре при президента ще се върне проучвателният мандат като изпълнен, с предложението за кабинет с хора без голям партиен опит. Това са лица, посочени от проф. Габровски, които споделят евроатлантическите ценности. Знам някои имена от него, други не. Това заяви Росен Желязков от ГЕРБ по NOVA. Футболните паралели бяха политически финт, за да се даде възможност за елемент на изненада. Всички се литнаха по това, което сочи, че Борисов е силен политически играч. Ходът с проф. Габровски не беше случаен", категоричен е той.
Според него в кандидат-министрите няма да има усещане, че са подставени лица. "Близо 2 години политическите ни опоненти се опитват да изчегъртат ГЕРБ. Когато това не се получи, се направи опит да ни обезличат и изолират. Ние спечелихме изборите и ни се полага първия мандат. В момента никой с никого не иска да говори. Ако си представим тази заплетена ситуация като Гордиев възел, искаме чрез проф. Габровски да го разсечем", посочи Желязков.
По думите му кандидат-премиерът не е хрумка, а политическо решение. "Беше ясно, че ще се търси човек, който да лансира ново политическо поведение и послание. Той не е еднолично решение, а взето от ръководството. Предложеният кабинет ще е от партийно необременени лица, ползващи се с висока експертност и обществено доверие. Преди някой да даде гласа си "за" кабинета или "против", трябва да се запознае с хората, а не да гласува, защото не харесва ГЕРБ. Няма да забраним или призовем някой да не подкрепя кабинета", подчерта той.
Относно третия мандат, Желязков обясни, че е ясно, че ще бъде даден след Нова година. "Ако не подкрепят кабинет на проф. Габровски, защото е с мандата на ГЕРБ, значи, че биха го подкрепили с третия мандат, защото е подходящ. Това би ни накарало да подкрепим трети мандат", разкри депутатът.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Пощенска банка награди най-добрите отбори на Националния есенен турнир по информатика на СМГ „Паисий Хилендарски“
Градският електротранспорт у нас отчита трето поредно тримесечие на растеж
БАН: Необходима е фискална дисциплина след влизането на България в еврозоната
„Софийска вода“ намалява загубите до 37% и се стреми към енергийна независимост
Русия търси начини да насърчи износа на петрол за Китай
Учен: Държави с достъп до биткойн могат да реагират по-гъвкаво при кризи
В Германия грейна най-голямото коледно дърво в света
23 българки са убити в случаи на домашно насилие през 2025 г.
Разбиха "фабрика за бебета" в Гърция - сред измамените има и българки
В кома е детето от катастрофата в Пловдив, в която загина цялото му семейство
"Горящо кълбо" стресна Синеморец: Версиите - от НЛО до ракета (ВИДЕО)
ЦСКА подготвя нещо грандиозно, цяла България ще впери погледи
В Левски взеха ключово решение за една от големите си звезди
Гранд спасява ЦСКА от трансферна издънка
Флик надъха своя звезда: Дълги години го следя!
Бат' Венци потвърди: Славия привлече играч на Байерн!
Тотален разпад в Разград? Половин отбор напуска Лудогорец
6 жени, които доказват, че успехът е възможен на всяка възраст
Легендарният мюзикъл GREASE идва в София на 26 и 27 февруари в Зала 1 на НДК
5 рецепти за нисковъглехидратна вечеря за жени след 40
ИГРА: Участвайте и можете да спечелите страхотни награди от "Зоотрополис 2"
Tricky се завръща в София на живо на 12 юни 2026 година
Пет години „Глина“ – Виктория Бешлийска със специално колекционерско издание на дебютния си роман
Какво ще бъде времето в сряда?
Гьоко Хаджиевски: Имаме нужните качества да спрем ЦСКА
Обявиха конкурс за шеф на архитектурната дирекция в Община Варна
Архитект: Няма ясна визия за пешеходната инфраструктура във Варна
КТ "Подкрепа" организира протест във Варна
Студенти по право провеждат част от практическите си упражнения в Община Варна
Ще можем ли да видим 3I/ATLAS без специално оборудване
НАСА промени договора си с Boeing
На Марс няма течна вода, показва ново изследване
Екипажът Crew-12 ще излети към МКС по-рано от планираното
В САЩ тестваха автономно въздушно такси от следващо поколение
Учени откриха какво може да превърне една ябълка в лекарство против рак