"В последните дни, а и днес, както ние всички в тази зала така, и всички български граждани, имаха възможност да се запознаят с впечатляващата биография на проф. Габровски. Дори и тези от вас, които няма да подкрепят това предложение, окачествиха тази биография като безспорна. Използвам възможността да благодаря на всички парламентарно представени групи в този парламент затова, че не си позволиха да очернят образа на един от безспорните авторитети на българската медицина, наука и общество". Това заяви от трибуната на парламента председателят на ПГ "ГЕРБ" Десислава Атанасова.
"И преди и след нашата номинация проф. Габровски ще бъде уважаван лекар и общественик, учен и от тези хора, които не само трябва да се слушат, но е нужно и да се разбират", допълни тя. "Персоналният състав на проектокабинета също се състои от хора с богати биографии. Всички те са добре познати и уважавани в своите професионални общности и сфери. Изборът на фигури с такъв профил е целенасочен и надхвърля партийните, политическите и идеологическите пристрастия."
"Ние сме наясно, че в настоящата ситуация българският политически елит не е в състояние да излъчи стандартно коалиционно или еднопартийно правителство. Единствената възможност обаче за стабилизиране на българската държавност е излъчването на правителство с програма, ясни приоритети и максимално широща подкрепа. Нашето мнение е, че проф. Габровски и неговият кабинет притежават нужните качества за да предложи и осъществи антикризисна, стабилизационна програма. Този проектокабинет е възможност за всички политически сили и тази възможност не бива да бъде отхвърлена с лека ръка. Нещо повече - проектокабинетът "Габровски" може да се окаже единствената реална възможност за излъчване на правителство в 48-то Народно събрание. Днес имаме шанс да започнем да решаваме политическата криза", каза още тя.
"Ще си тръгнем със съзнанието за изпълнен дълг към обществото, независимо какъв ще е резултатът от гласуването", добави Атанасова.
"Днес ще подкрепим решение, а не намерение. Ще подкрепим действие, а не лозунг. Днес независимо от резултата от това гласуване ще си тръгнем от тук с ясно изпълнен дълг към българското общество. Днес ще подкрепим истински, а не въображаем А отбор на България. Призовавам за разум и мисъл за България", завърши Атанасова.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Продажбите на дребно във Великобритания бележат първи спад за последните три месеца
Apple отваря Siri за конкурентни AI асистенти, спира производството на Mac Pro
Печалбите в китайската промишленост са отбелязали скок преди войната в Иран
Надеждни данни: Ключов фактор в големите проекти за банкова трансформация
Цената на петрола се стабилизира в последния търговски ден от седмицата*
Anthropic спечели съдебна заповед за пауза на забраната на Тръмп върху AI инструмента ѝ
Повишена лавинна опасност в района на Седемте рилски езера
Мащабна акция в Благоевградско срещу купения вот и престъпността (+СНИМКИ)
Биткойнът над $70 000, криптопазарът устоява на негативни новини
Скрити райски кътчета: 8 плажа, които ще ви накарат да си купите билети още сега
Тухел дава втори шанс на Бен Уайт
НА ЖИВО: Соломонови острови – България
Атлетико се изсмя на наказанието на Валверде
Реал Мадрид мечтае за звезда на Барса
Мачовете по телевизията днес, 27 март
Добрин Гьонов: Имаме по-голям потенциал
Как да избереш плочки за баня според размера на помещението и светлината?
„Пеперудените сестри“ от Джени Хейл
Ванилов нискомаслен протеинов мус без захар
Нумерологична прогноза за 27 март
Защо сезонните зеленчуци са толкова важни за здравето
Таро карта за 27 март, петък
Пожар лумна близо до Grand Mall във Варна
Места във Варна остават без вода днес
Летище Варна с полети до рекорден брой столици и общо 60 дестинации през летен сезон 2026
Облачно и дъждовно време на много места в страната днес
Без ток във Варна на 27 март 2026
Ограничават движението в натоварен участък в центъра на Варна от 10 до 11 ч.
Астронавт на НАСА изуми интернет със снимка на яйцевиден обект с пипала
Учени: Може да пропускаме сигнали от извънземни заради космически „шум“
Откриха скелета на д’Артанян, твърдят археолози
През 1883 г. Луната неочаквано става синя, а Слънцето – „великолепно зелено“: Какво е обяснението?
Материали-чудо могат да направят обектите „невидими“
Учени създадоха първия атлас на мозъка: Как се променя той с възрастта