Отдавна е време за обединение на всички ляво мислещи хора в страната, заяви вицепрезидентът Илияна Йотова. Имаше остър дефицит от такова обединение, защото сега има разпилени малки партии, които не могат да упражняват влияние нито като политика, нито като решение, тъй като остават извън парламентарния живот.
„Има нужда от нов лесидренски процес – обединение на левицата, за да има стабилност в ляво", коментира създаването на нова лява политическа формация Илияна Йотова в Сухиндол.
Това е необходимо, защото за нормалния политически живот е добре да има ляво, дясно и център, за да има истински сблъсък на идеите, който ще притъпи личностните нападки, конфронтацията между партиите, за да се регламентират истинските приоритети и да се тръгне напред, посочи вицепрезидентът.
„Надявам се, че тази нова формация в ляво ще даде път на средното поколение, на младите хора, които имат различен поглед“, каза Йотова. Лявата политика винаги е била борба за човешки права, допълни тя и изрази надежда, че е добре един ден заедно с БСП България да има стабилна политическа левица и стабилно представителство в Народното събрание.
Вицепрезидентът смята, че след втори април разположението на политическите сили няма да бъде същото и ще има възможности за нови мнозинства в следващото Народно събрание. Йотова посочи, че хората ще повярват на онези политически партии, които говорят за реалните проблеми, а не за това кой с кого ще се коалира. По думите й един от важните въпроси, който трябва да бъде в дневния ред на следващото Народно събрание, е въпросът за доброволчеството и статута на хората, които участват в спасителните отряди от различни организации при спасителните операции при бедствия и аварии.
В Сухиндол вицепрезидентът Илияна Йотова поздрави жителите на общината по случай празника Трифон Зарезан, тя участва в празничното шествие и се включи в ритуалното зарязване на лозята край града. /БТА, Марина Петрова/
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Пет са сигурните формации в следващия парламент, една е на чертата
Студентските и еднофамилните жилища са най-предпочитани от инвеститорите в имоти в Европа
Един месец след началото на войната срещу Иран Тръмп е изправен пред труден избор
Манията по Chanel показва, че индустрията на луксозните стоки следва положителен импулс
Руското пристанище Уст Луга понесе нови щети при украински атаки с дронове
Гюров: Правителството въвежда мерки, за да спре поскъпването за потребителите
Две българки във финалите на бухалки и лента в София
Обедна емисия
В света на спортното гълъбовъдство в Челопеч (+ВИДЕО)
След коварната диагноза левкемия: История за втори шанс на живот
Бивш вратар на ЦСКА с жест към България + СНИМКИ
Шок! Четирикратен шампион мисли да напусне Формула 1
Индонезия загуби нападател за финала с България
Тер Щеген чака дете от секси педагожка + СНИМКИ
Иван Иванов с втори триумф при мъжете
Гранд купува вратаря на ЦСКА, от засада дебне и клуб на боса на Гьозтепе на Мъри Стоилов
Smart Care реализира 10000 поръчкови душ кабини в София – Какви са съветите на екипа?
Reebok пренаписва правилата между спорт и стил
Маникюри за късмет и пари през април (+Снимки)
Седмична таро прогноза за 30 март – 5 април
Трикове за 15-минутно освежаване на дома
Уморени дори след сън? Кои са 5-те скрити пречки за пълноценния сън?
Идва ли криза: Шести сме в ЕС по натрупан газ, но газохранилището в Чирен пълно на 1/3
50% от 30-годишните мъже имат проблеми с кръвното
Иван Иванов е шампион в Испания
И по Южното Черноморие хотелите за Великден са празни
Жената, наръгала четирима в София: Направих го в интерес на обществото
Разработва се мобилно приложение за проверка на въвеждането и правилното изчисляване на резултатите
Сателитни данни разкриват изненадващи промени в сладководните запаси на Арктика
Защо колонизацията на Марс може да се окаже еволюционно самоубийство
Кометата C/2026 A1 продължава полета си към Слънцето
Палеонтолози откриха: Стотици яйца на динозаври, престояли 70 млн. години
Възможно ли е да се зачене дете в Космоса: Ново проучване разкрива сериозни пречки
Учени откриха кокаин, кофеин и лекарства в акули край Бахамите