Държавният департамент на САЩ в годишния си доклад в частта за България показва проблеми, които институциите ни и народът ни ги знаят, идентифицирали са ги и се търси парламент, който да ги реши. Това заяви служебният правосъден министър Крум Зарков пред Нова телевизия.
Според него има още какво да се направи за корупцията по високите етажи на властта
Той гледа на докладите на департамента на САЩ за корупцията и съдебната система сериозно, както и на осъдителните присъди, които получава България. САЩ не ни казват нещо, което не знаем, но е нормално да се фокусираме върху това трябва да работим, каза Зарков.
Той е на мнение, че с докладите и санкциите по "Магнитски" САЩ защитават собствения си интерес. Крум Зарков се надява още, че парламентът ще приеме законa за главния прокурор и неговото разследване. Ако Народното събрание намери достатъчно хора да решат този проблем, той ще е много щастлив и благодарен.
За пресконференцията на главния прокурор и тезата му, че е застрашен, Зарков смята, че правосъдието, главната прокуратура и прокурорите трябва да са сигурни в това, което казват и в това, което ще последва. Телевизионното правосъдие не води до добри резултати, посочи той.
Зарков взима насериозно всяка информация, че някой може да бъде застрашен и доколкото в министерство на правосъдието влизат охранителни дейности, ресорното ведомство ще реагира.За войната в Украйна, Зарков коментира, че България е в поредните избори, а различните протести и прояви трябва да се интерпретират именно в тази посока. България е член на ЕС и НАТО и Крум Зарков не вижда какво може да причини геополитически завой. У нас има консенсус накъде принадлежи страната ни, а тя принадлежи в съюзите, в които се намираме. Политиците се заиграват със страховете на хората, вместо да се заемат с конфликтите, които съществуват на кръстовището пред нас, посочи Зарков.
Той изтъкна, че срещу президента на Русия Владимир Путин е издадена заповед за арест от Международния наказателен съд, която се признава от България.
"Путин няма да идва тук", сигурен е служебният правосъден министър, според когото много хора се съсредоточават в геополитически неща, защото им е по-удобно и "късат ризи" в една или в друга посока по темата.
Той увери още, че президентът изпълнява решението на Народното събрание за оказване на военна и военно-техническа помощ на Украйна. Зарков добави още, че няма достигната информация до него, засягаща пряко суверенитета на България.
Зарков е запознат и с екстрадиционната процедура на съучастничката на Ружа Игнатова - Ирина Дилкинска. Той не знае дали има разследване по случая в България, а страната ни улеснява процеса по издаването на документи и предаването на човека на конкретната държава. Зарков не знае и каква е съдбата конкретно на криптокралицата Ружа Игнатова. Цялата тази финансова пирамида очевидно е нещо твърде голямо, посочи правосъдният министър и добави, че случаят се развива като шпионски роман.
Когато има български граждани предадени на съд, трябва да следим какво се случва с тях, каза още Зарков.

Сертификатът за притежаване на автомобил в Сингапур доближава 100 хил. долара
Кадър на деня за 11 юли
Защо преструктурирането на Volkswagen се оказва толкова трудно
Иран отхвърля преговорите със САЩ, Тръмп отправи нова заплаха към Техеран
Войната може би ще се окаже добра за инвестициите в акции
Рекорден туризъм, рекорден данък: Виена рискува да „убие кокошката със златните яйца“
Мартин Георгиев: Регулираните цени на електроенергията не създават условия за ефективност
Дете на 1,5 г. е с опасност за живота след инцидент с кола
Зрелищни двубои определиха полуфиналистите в SENSHI Grand Prix до 85 кг
Двама души са загинали в катастрофата в камион край Дупница (+ВИДЕО)
Спортът по телевизията днес, 12 юли
Белингам обърна Норвегия и прати Англия на полуфинал
Джошуа Акингбаде спечели SENSHI 32 Grand Prix с впечатляващ нокаут на финала
Жулиен Риков остана непобеден – осма поредна победа за топ таланта
Начева покри норматив за Европейското в Бирмингам
Испания получи секси подкрепа срещу Белгия + СНИМКИ
3 знака на здравословна мъжка енергия във връзката
3 лесни рецепти за постна яхния
Дневен хороскоп за 12 юли, неделя
На 12 юли празнуват Вера и Вероника
Таро карта за 12 юли, неделя
Тест: Каква сте била в предишен живот
Спартак представи отбора с впечатляващото 7:3 срещу Добруджа
Дете на година и половина е с опасност за живота след катастрофа
"Моряците" направиха 1:1 с Дунав в последната контрола
Шестима са задържани при полицейска акция в Слънчев бряг
Тежка катастрофа взе жертви край Дупница
Черно море представи 27 футболисти за новия сезон
Над 80 мистериозни същества, живеещи в пълен мрак, откриха в Австралия
Учени пресъздадоха условията в земното ядро с помощта на лазери
Престоят в Космоса може да ускори стареенето, твърдят учени
Биолози разкриха как виждат морските звезди
Китай засне за първи път неуловимата „квазилуна“ на Земята
Blue Origin търси външно финансиране от 10 милиарда долара