"Категорично заставам зад исканията на служителите от МВР. От Министерството направихме своето предложение за бюджета. Надявам се на разбиране от страна на министъра на финансите. Искрено се надявам исканията ни да бъдат чути и удовлетворени", това заяви министърът на вътрешните работи Калин Стоянов пред БНТ.
Във вторник служителите на МВР започнаха протести в цялата страна. Протестите се организират от синдикалната федерация. Служителите в министерството искат минимум 10% увеличение на заплатите в новия бюджет, като засега недоволството им ще бъде само като предупреждение към правителството.
"Исканията ни не са само за увеличаване на заплати, а и други, свързани със средата на работа", поясни вътрешният министър.
"Гл. комисар Росица Димитрова е добър професионалист и ще остане в системата на МВР. Относно смяната, аз не правя самоцелни уволнения и назначения. Всяка промяна ще става на база на анализ на резултатите", коментира той смяната на шефката на ГД "Гранична полиция".
На мястото на Димитрова бе назначен Антон Златанов, което предизвика обществени реакции."Не очаквах такава реакция, когато назначих Антон Златанов. Искам да потвърдя, че той е изключителен професионалист и според мен беше буферът между протестиращите и полицията на 2 септември 2020 г. Гласували сме му доверие и той вече започва да го оправдава. Златанов е човек с много опит и ще се справи", коментира Стоянов.
Вътрешният министър потвърди, че Златанов ще продължи да бъде директор на ГД "Гранична полиция".
"Ситуацията на границата и към момента е динамична. През последното денонощие са отблъснати между 600 и 700 опита за незаконно преминаване. Мигрантите стават изключително агресивни", каза още Стоянов.
"Мястото на България категорично е в Шенген. Изпълнили сме всички критерии, които са поставени към нас и се надяваме до края на годината да бъдем приети в шенгенското пространство", заяви министърът.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Нетната печалба на "КРЗ Одесос" се свива с 46% до 9 млн. лв.
Над 227 млн. евро са вложени в имоти в София през третото тримесечие
Украйна призна за технически проблеми при производството на ракетите "Фламинго"
Как няколко технологични отчета тази седмица ще повлияят на целия фондов пазар до края на годината?
Wall Street попи от глобалния оптимизъм около търговските преговори между САЩ и Китай
Кадър на деня за 27 октомври
Хърватия забранява телефоните в училище и през междучасията
Какво да правим при среща с мечка в гората?
Три китайски зодии с късмет и любов на 29 октомври
Влюбен в жена си – когато ревността носи парфюм на парижка вечер
Над 40 вторични труса в Турция след земетресението с магнитуд 6,1 по Рихтер
Атлетико Мадрид тресна с 2:0 Реал и се завърна в Топ 4
Лече - Наполи
Ново разкритие за Светльо Вуцов: Не знаел къде е фитнеса
Христо Янев залага на "пейки" в ЦСКА
На "Герена" вече мечтаят: Веласкес иска титла и купа с Левски
Шамар за Левски: Поискаха от Наско Сираков 5 млн. лева
Дневен хороскоп за 28 октомври, вторник
Кекс с райски ябълки, орехи и аромат на канела
Нумерологична прогноза за 28 октомври
Нумерологична прогноза за месец ноември
Sabaton, Savatage, Epica и Sevi влизат в Be4 HILLS
13 маникюра, идеални за Хелоуин (+Снимки)
Времето във Варна на 28 октомври 2025
Църквата чества паметта на редица мъченици днес
Трус от 6,1 в Турция стресна нашенци
Във Варна ще се проведе информационна среща за приеване на еврото
Всяко второ дете в България е жертва на кибертормоз
Орбан ще обсъди с Тръмп санкциите срещу "Лукойл"
Екзотична физика: Каква трябва да бъде неутронната звезда, за да се превърне в черна дупка
Сияеща метеорна следа „фотобомбардира“ кометата Lemmon в невероятни кадри от телескоп
Astrobotic отложи изстрелването на лунната сонда Griffin-1 за средата на 2026 г.
Светът е на крачка от откриването на ваксина срещу рака
Исторически момент: Ще „хванем“ парче от комета
Експеримент показа поведението на хората няколко дни преди края на света