„Аз, Борисов и Алексей Петров никога не сме имали среща. Аз никога не съм имал обаждане от Алексей Петров“, заяви съпредседателят на ПП Кирил Петков пред bTV.
„Доволен съм да кажа, че не само като коалиция, а като общност се явяваме в цяла България. Имахме много спорове за кметове. Те бяха от най-хубавите спорове, защото всички бяха с брилянтни биографии. В няколко града събрахме отбор – Васил Терзиев и Борис Бонев в София, Ивайло Старибратов и Манол Пейков в Пловдив. Дава ми надежда, че ще имаме доста добри кандидати“, коментира още той.
„Какво не се изговори за Васил Терзиев, но 30 хиляди деца са се образовали в неговите академии, както и 10 хиляди студенти“, добави той.
„Васил Терзиев не може да е отговорен за биографията на родителите си. Номерата да се използват баби и дядовци нямат шанс. Днес си говорих с него и той каза – какво ако има детски градини, вместо казина имаме в София. Мисля, че може да се случи регулация на казината, за да се намали броят им“, посочи Петков.
„Работа на Константин Бачийски беше връщането на „Капитан Андреево“ и държавната лаборатория на границата“, коментира Петков по отношение на кметските избори в Бургас.
„Това, което се случи е, че имахме много дебати в общинските листи. В Пловдив и Варна сме 50 на 50. Няма да управляваме като коалиция, а като общност. Според мен е добре депутатите да излязат във ваканция за местните избори“, подчерта съпредседателят на „Продължаваме промяната“.
„Разчертали сме всеки пленарен ден за септември. Калкулирали сме ваканциите и комисиите. Разбрали сме се и с ГЕРБ, за да можем да се движим с правилното темпо и преди местните избори да сме свършили със законите за антикорупцията, личния фалит, законите по Плана за възстановяване и развитие“, каза още той.
Антикорупционният закон ще бъде приет преди местните избори, като той е синхронизиран с Европейската комисия и ще получи подкрепа от ГЕРБ, категоричен е Кирил Петков.
Според него в Плана за възстановяване не се насочват средства към определени фирми.
„Това, което мога да кажа, е, че никакви емисари не можеха да ни повлияят. След петите избори осъзнахме, че сме втора политическа сила. Ако не седнем да говорим, отиваме на следващи избори и нищо нямаше да се промени. В служебните правителства видяхме завой на изток и връщане на корупционни практики. Първата среща беше между мен, Асен Василев и Бойко Борисов“, каза Петков.
„Никога не е имало среща между мен, Борисов и Алексей Петров. Не съм получавал обаждания или специфики за насрочване на срещи. Баща ми се е познавал с Алексей Петров заради каратето. Единствените хора, които взеха решение за влизане в диалог с Борисов, сме аз, Асен Василев и лидерите на „Демократична България“, категоричен е съпредседателят на ПП.
„Нито едно решение в тази сглобка не е направено от страх и корист. Движи ни само чувството на дълг“, допълни той.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Проблемите при Vanke връщат отново вниманието към имотната криза в Китай
"Информационна вакханалия" около плана за мир в Украйна - ред е на Москва да отговори
Защо декември е критичен за акциите на компаниите, свързани с изкуствения интелект
Wall Street записва трети пореден ден с ръстове в очакване на ход от Фед
Бизнесът търси все повече интердисциплинарно подготвени специалисти
Петър Чобанов: Позитивите от еврозоната няма да дойдат автоматично като подарък
Русинова: Трагедията със семейството в Пловдив се използва за разчистване на сметки
Циклонът "Адел" връхлита Гърция със силни дъждове и гръмотевични бури
Зимни пуловери 2025: Тенденции, материи и стилни комбинации
От Байер: Гуардиола не е подценил мача, има си причина
Флик пи студена вода след боя от Челси: Трябва борба!
Николай Митов развъртя метлата в Хебър
Левски страда: Мъката за Карл "Велики" няма край
Мачовете по телевизията, днес 26 ноември
Разкриха новия титулярен дузпаджия в ЦСКА
Протеинов обяд: Пилешки гърди с чесън и билки
Нумерологична прогноза за 26 ноември
Таро карта за 26 ноември, сряда
Дневен хороскоп за 26 ноември, сряда
ИГРА: Участвайте и можете да спечелите страхотни награди от "Зоотрополис 2"
Задължителни ястия за Андреевден
Виц на деня - 7 ноември
Мачовете по ТВ днес (26 ноември)
Без ток във Варна на 26 ноември 2025
Времето във Варна на 26 ноември 2025
Челси разгроми Барса, Ман Сити загуби срещу Байер Леверкузен в Шампионската лига
Честваме паметта на св. Стилян, детепазител
Магнитна буря удря Земята днес, 26 ноември
Три ключови тенденции, които определят бъдещето на електроенергията
Учени предлагат на Луната да се създаде „резервно копие на живота“
Революционно откритие: Нивото на тревожност се контролира от имунни клетки
Препарат се провали във финалната фаза на изпитванията срещу болестта на Алцхаймер
Лек като алуминий, здрав като стомана: Създадоха нов материал, подходящ за летателни апарати