Ако искахме да падне кабинетът, има ясен парламентарен механизъм. Не е в полза на обществения интерес да се премълчават някакви неща. Това заяви Томислав Дончев, зам.-председател на ГЕРБ пред бТВ.
Как ще стане 4-та година 3% дефицит, а дългът намалява, ако говори такива неща Асен Василев, значи не може да смята. И за 2024 пак се чака да е 3%. Това значи нов дълг и в същото време дългът намалява, как става това? Би трябвало 2024 да е 0%, ние направихме така че 3% е 0, но не е - това са 5 млрд. Същественият въпрос е това ли е пътят на България всяка година 3% дефицит, което е курс към устойчиво задлъжняване. В повечето години по време на ГЕРБ дефицитът е бил 0, а по време на ковида 2%, обясни Дончев.
Ние за кого да мислим - за Лукойл или за българските граждани? Цените на горивата не са ли ключов момент от българската икономика? Нищо не се е променило, цените са високи, каза той.
Кирил Петков не даде добра рецепта за местните избори - ако искате кмет като Денков, гласувайте за нас, коментира Дончев.
Ако има министър, който не се справя, въпреки договорката трябва да го държим до края, така ли, попита реторично Дончев. Трябва сериозен разговор сектор по сектор какво се случва или по-скоро какво не се случва. Има сектори, където не се случва нищо, ама абсолютно нищо. България изостана драстично в тези 3 години, няма инвестиции, няма нова инфраструктура и в същото време бюджетът всяка година е на дефицит, отбеляза Дончев.
Попитан дали има министър, който моментално трябва да се смени, Дончев попита на свой ред кой е секторът, където всичко се развива чудесно. „Няма такъв сектор, темпото и размахът не са достатъчни, трябва да се увеличи темпото на работа. Правителството не поддържа високо темпо и изпуска възможностите, подчерта Томислав Дончев.
Невъзпитано е към българските граждани да има коалиция, която не е скрепена с ясно подписано споразумение. Цялата конструкция натоварва с много напрежение, партия която има 1/6 от гласовете, управлява почти еднолично, това натоварва изключително много.
Не вярвам в крепостния вот, някой е на 3 или 4 място и да каже братя и сестри, гласувайте. Малко са местата, където няма да имаме представител на втори тур. Логично е да има подкрепа, каза Дончев.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Поредният сондаж в "Хан Аспарух" разочарова и не откри природен газ
Производството и доставките на горива у нас намаляват в началото на годината
Наемането на служители в частния сектор на САЩ се е увеличило повече от очакваното
Wall Street започва търговията с надежда, че войната в Иран е към края си*
Азия се обръща към електрическите автомобили заради кризата с горивата
Mercedes инвестира 4 млрд. долара в американски завод до 2030 г.
В столицата на хумора: Как габровци празнуват Деня на шегата
Бранш под заплаха: Скъпите разходи тласкат фермерите към фалит
Костадинов: Скриването на информация за иранската нота е престъпление
Централна прогноза
Нотата от Иран до България е получена на 18 март: Има ли заплаха за страната ни?
Нов сигнал за съмнително месо: Затвориха цех в ловешкото село Торос
Бадоса с ключово разкритие
С „геврек“! Наша национална гази наред в Нант
Спортното министерство награди топ таланти в леката ни атлетика
Донарума с много емоционално признание след провала на Италия
Гибона сред първите с послание към Боби Михайлов на „Герена“
Печално постижение! Челси с рекордни финансови загуби в историята на Висшата лига
Хубави промени до 30 юни за 6 зодии
Цветни маникюри за Цветница
5 забележителни черти на родените през април
Пълнолуние във Везни на 2 април – енергия за успех
Италиански козунак със стафиди
Лунна диета за април
Цените на петрола и газа няма да се нормализират веднага, дори ако войната с Иран приключи
С икономически растеж от 3.1% България е сред водещите в ЕС
Какво ще е времето утре?
От днес музеите във Варна са по-скъпи
Георг Георгиев: Служебният кабинет въведе Украйна в заблуда
3-годишно дете увисна на парапет от 8-ия етаж в Ямбол, родителите не били вкъщи ВИДЕО
Предложиха нова мисия за изследване на Уран
Ново изследване: Земята е формирана изцяло от материал от вътрешната част на Слънчевата система
Какво ще се случи, ако астронавтите от „Артемис II“ попаднат в слънчева буря?
Кометата C/2026 A1 се разпада: последни дни преди сблъсъка със Слънцето
Втори сателит на Starlink експлодира в орбита
Доказателство за божествен произход? Учени анализираха структурата на Библията