Готови сме още днес да гласуваме решение за спиране на "Балкански поток", заяви лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов пред журналисти в кулоарите на Народното събрание.
"Тръбата е 100% българска, изцяло на територията на България, акциите са 100% на българите. Към днешна дата има 1,309 млн. лева чиста печалба. Няма такъв бизнес, такова държавно предприятие, нещо, направено в България, което да носи такъв огромен принос в пари на българите. Ако колегите искат и считат, че в него има нещо лошо и трябва да предадем интересите на България в полза на Гърция, още днес може да внесат решение да спрем "Балкански поток", каза още Борисов.
Той отново обясни, че застава зад промените в Конституцията, предложени от Христо Иванов от „Продължаваме промяната - Демократична България“.
Очаква се депутатите да обсъдят внесения от ПП-ДБ проект на решение за създаване на временна комисия за установяване на факти и обстоятелства относно изчезналия стратегически документ "Пътна карта за реализация на проекта за разширение на газопреносната система на Република България", както и изясняване на обстоятелствата по реализацията на проекта "Турски поток" на българска територия. Борисов каза, че ГЕРБ-СДС ще подкрепят създаването на комисията.
"Щом ще работим за интересите на други държави, поне да е ясно, че работим за интересите на чужди държави“, добави Борисов и направи уточнението: Понятие "Турски поток" на територията на България няма.
Той съобщи, че към днешна дата от Солун през Петрич между 8 и 10 млн. руски газ влизат в България. Колкото и да не им се иска на колегите, само руска молекула има в нашите тръби, добави Борисов.
На въпрос за предстоящото първо четене на промените в Закона за хазарта, които предвиждат забрана на рекламите на хазартни игри, Борисов каза, че "има време".
Според кратката справка, която Борисов представи пред журналистите, той твърди, че за последните 9 месеца 150 пъти се е виждал с ПП-ДБ и ДПС.
От 270 дни правителство 150 пъти сме се виждали трите партии - ГЕРБ, ПП-ДБ и ДПС, каза Борисов, отговаряйки на призива на Кирил Петков ГЕРБ и ДПС да кажат, че са „неформалната коалиция”.
Борисов заяви, че нито се срамува от ПП-ДБ, нито от Христо Иванов и не се разграничава от него.
Конституцията е добра и новото служебно правителство ще бъде избрано по същия начин както и старото - само че не от президента, а от служебния премиер Главчев.
Бойко Борисов каза още, че ГЕРБ са абсолютно готови за избори.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Остава неясно кой ще купува ирански петрол, ако е под санкции
Социалната комисия прие на първо гласуване законопроекта за бюджета на ДОО
Украйна ще прави ракети за Patriot, Зеленски отказа да иде в Москва заради летящите дронове
Цената на бензина в САЩ остава риск
Какви са последствията от отменения червен картон от ФИФА?
Тръмп за Иран: Повече не искам да си имам работа с тях
Янев увери, че ЦСКА е готов за "Дери Сити", обяви на кои играчи няма да разчита
Фалшиви бомбени заплахи у нас са отправени за трети пореден ден
България ще бъде представена от трима бойци на KWU SENSHI Световната купа за аматьори
България емитира дълг за 2,5 млрд. евро
Лъч надежда за 12-годишно дете с рядка анемия след спешно транспортиране в Германия
Официално: Симеон Николов подписа за 3 години с Кучине Лубе Чивитанова
Португалия потвърди раздялата с Роберто Мартинес
Левски пуска билетите за Борац в петък
Аканджи обеща да не бие повече дузпи
Аржентинците се подиграват на Англия в радостта след мача (ВИДЕО)
Героят Енцо: Аржентина никога не се отказва
Boudoir – колекцията на Armani Privé Haute Couture за есен/зима 2026/2027 (+Снимки)
Дневен хороскоп за 9 юли, четвъртък
3-те възрасти, в които животът на повечето хора става труден, според астрологията
7 типа „идеални“ мъже, които правят връзките нещастни
Изберете луна и вижте какво ще ви донесе новолунието на 14 юли
Мястото в Родопите, което остави дори децата ми без думи
България ще бъде представена от трима бойци на KWU SENSHI Световната купа за аматьори
Какво време ни очаква в четвъртък?
Осъдиха бизнесдама, търгувала с бижута-менте на Златните
Съдът "отсвири" жалбата на Александър Драгнев, уволнен заради аферата "Баба Алино"
Коцев: Арестът ми е виновен за упадъка на Варна
Снимат филми за украинците във Варна по проект, финансира от Полша
От Луната до Титан: НАСА разкри плановете си за следващото десетилетие в Космоса
Сензационно: Учени установиха, че пчелите изпитват емоции, подобни на човешките
Непокътната гробница на 2500 години: В Италия откриха погребение на принц-воин
Една и съща химическа мистерия свързва два свята в края на Слънчевата система
Проектът CAPSTONE на НАСА приключи: Платформата продължава да работи в окололунна орбита
След слънчева буря: Индийски стартъп изгуби първия си сателит