Ако вторият мандат отиде в "Продължаваме промяната-Демократична България" (ПП-ДБ) и ни поканят на разговор с цел създаване на кабинет, ще имаме разговор. Това коментира пред журналисти в Народното събрание председателят на парламентарната група на "Има такъв народ" (ИТН) Тошко Йорданов. Какво ще стане, не знам, добави депутатът.
От ИТН ще изпратим покани за разговор към всички политически партии в парламента, ако президентът даде третия мандат на нас, ще говорим и с независимите, каза Йорданов и добави, че ИТН ще разговаря с всички, които ги поканят.Кабинетът трябва да има ясно разписана предварителна програма, както и срокове за изпълнение на приоритетите в нея, обясни Йорданов. Ако не се спазват сроковете, обществото има право да каже кой носи политическата отговорност, каза депутатът Станислав Балабанов от ИТН.
Лидерите на ДБ смятат, че е необходимо да бъде направено правителство. ПП продължават да твърдят, че ще са опозиция на всичко. Ако мандатът отиде при тях, с кого говорим? Едните го искат, другите – не. Ще говорим с тези, които го искат, коментира Йорданов.
Отразява се много интересно, каза Тошко Йорданов на въпрос за как се отразява "войната в ДПС" на политическия живот в страната.
Освен ИТН и „Възраждане“, никой не иска да се провеждат референдуми. Смисълът на демокрация е мнозинството от гражданите на една страна да кажат на управляващите какво да правят. Това е пряката демокрация, коментира Йорданов по повод думите на председателя на ДПС Делян Пеевски, че ДПС e категорично против опитите на антиевропейските и проруските партии да се заиграват с темата “референдум за еврото”. "Възраждане“ и „Има такъв народ“ внасят предложение парламентът да свика референдум за запазване на българския лев, съобщиха формациите вчера.
Ние сме против това, което искат „Възраждане". Ние смятаме, че България трябва да влезе в еврозоната, когато е готова, а не да се отлага за 2043 г., но хората трябва да решат. По време на кампанията за референдума всички партии ще могат да убеждават гражданите, посочи Йорданов.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.

Инвеститорите вероятно ще се научат отново да обичат държавните облигации
България очаква 2026 г. като година на културния туризъм и преломна за планинския
Петролните запаси на Венецуела няма да потекат бързо към САЩ
Преходът в евро на националната тол система е преминал без затруднения
Американските инвеститори в имоти забогатяват от AI бума, но не липсват и рискове
Тръмп: САЩ ще управляват временно Венецуела до безопасен преход на властта
Страх от хаос с еврото накара таксиметрови шофьори във Велико Търново да почиват
Корабът "Емона" – царска идея, превърнала се в туристическа атракция
Техническа неизправност парализира полетите до и от Гърция
Ограбиха мъж в болница в Разградско
Тайсън Фюри се завръща!
ЦСКА промени програмата си заради Димитър Пенев
Мачовете по телевизията днес, 4 януари
Веласкес потвърди: Левски продава Цунами до часове
Левски реже българска звезда?
Веласкес каза какво става с трансферите на Левски
Седмична таро прогноза за 5 – 11 януари 2026
Дневен хороскоп за 4 януари, неделя
КОЛЕДНА ИГРА: Участвайте и можете да спечелите страхотни книги
Задължителни ястия за Йордановден (6 януари)
Седмична нумерологична прогноза за 5 – 11 януари 2026
Рецепти за трапезата на Йордановден
Какво ще бъде времето в понеделник?
Мадуро вече е в затвора
Илън Мъск пусна безплатен интернет в цяла Венецуела
Гришо излиза срещу опитен съперник в Бризбейн
Затвориха временно пътищата до Витоша
Жителите на варненско село остават без вода днес
Какво могат да ни разкажат физиците и астрономите за снега
Спря течът на въздух от руския сегмент на МКС
Дания получи зелена светлина от EКA за първата си лунна мисия
Вълчата Суперлуна на 3 януари 2026 г. ще бъде с 30% по-ярка
Очаква се магнитна буря на 2 срещу 3 януари
Възможно ли е животът на Земята да се е зародил на Червената планета?