Делян Пеевски да изпраща каквото иска, няма никакъв проблем прокуратурата да се произнесе. Но Делян Пеевски е минало свършено. Предлагам да говорим за бъдещето и как всъщност държавата може да тръгне напред, как да се продължи икономическият модел, с който видяхме, че доходите на хората дръпнаха, икономиката дръпна, бизнесът дръпна.
Това заяви депутатът от ПП-ДБ и бивш министър на финансите Асен Василев, предаде репортер на БГНЕС.
„Видяхте, че това, което правим години наред – да има максимален праг на цената на електроенергията за бизнеса, за да не може пиковите цени, които се случват на борсата, да се отразяват и да влизат като инфлацията – трябва да се продължи. Вече го осъзна цялото НС. Знаете, каква битка беше по време на приемането на Бюджета 2024 това да остане като преходна и заключителна разпоредба“, каза Василев.
Според него, обаче, се виждат и "стъпки, които се правят назад". Той подчерта, че служебният кабинет е отменил Междуведомствения съвет, който заедно с Министерство на правосъдието гледа и дава инструкции по международните дела, които България води. "Това беше направено, за да има прозрачност при избора на кантори и да има прозрачност как се водят делата, така че те да не се губят", обясни Василев.
Бившият финансов министър уточни, че втората причина за създаването на Междуведомствения съвет беше, за да има „много ясна регламентация на максималните възнаграждения, които канторите могат да получават“.
„Сега това е отменено и един човек еднолично в една дирекция на МФ ще трябва да вземе решение коя кантора срещу какво възнаграждение да води примерно делото за "Нексо", добави той.
Василев е категоричен, че "такива безобразия трябва да се спират всеки ден", отбелязвайки и „източването на социалната система през фондовете за безработица“.
Попитан как ще коментира думите на приближените до Ахмед Доган депутати, които обвиниха служебния премиер Димитър Главчев в зависимости от Пеевски, Василев отговори: "Радвам се, че 3 месеца по-късно са прогледнали."
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Кадър на деня за 23 август
Зукърбърк се опитва да изиграе „доброто момче“ на АІ, но вероятно без успех
Проливните дъждове в Бразилия тази година правят чашата ароматно кафе по-скъпо
Eni планира първата си термоядрена централа в Европа до 40-те години на века
Paramount и щата Калифорния ще проведат разговори по придобиването на Warner Bros.
Иран обяви нови залежи от над 210 млрд. куб. м природен газ
Хороскоп за 24 август 2026 г.: Неочаквано предложение за Близнаците, важна крачка за Лъвовете
Пътуване с домашен любимец в ЕС: Всичко, което трябва да знаем
Часът на закуската е решаващ за продължителността на живота?
Китайски родители плащат крупни суми, за да изпратят децата си в "лагери на лишенията"
Дефицит на внимание: Защо кратките видеа уморяват мозъка
Състоянието на норвежкия крал Харалд V се влоши
Спортът по телевизията днес, 24 август
Мачовете по телевизията днес, 24 август
Шампионът Барса потегли подобаващо
Победно начало на Аморим в Милан
Сари тръгна с 2:1 в Аталанта
Спалети смъмри Коло Муани: Трябва да вкарва голове
Таро карта за 24 август, понеделник – Паж чаши
Дневен хороскоп за 24 август, понеделник
Седмичен хороскоп за 24 – 30 август 2026: Успехи за Стрелеца
Италианска бисквитена торта с маскарпоне
3 зодии с повече късмет в седмицата от 24 до 30 август 2026
Седмична таро прогноза за 24 – 30 август 2026
Български учени проучват растителна комбинация за метаболитно здраве
Ротавирус при децата – какво трябва да знаят родителите на бебета и малки деца
Безплатни прегледи при детски кардиолог в бургаската детска болница от 24 август
Безопасно ли е плуването за бременни?
Нова животоспасяваща апаратура за най-малките пациенти получи МБАЛ Добрич
Витамин C в грижата за кожата - защо заслужава място в ежедневната рутина?
Италиански град забрани велосипедите
Русия отзова посланика си в Лондон
Хороскоп за 24 август 2026
От синдикат "Образование" се обявиха против започване на учебната година на 14 септември
Волейболните националки загубиха от Гърция на европейското
Зеленски очаква 30 милиарда евро от ЕС за отбраната на Украйна