Понякога мълчанието е много по-красноречиво. Това заяви лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов от трибуната на Народното събрание. Той беше призован за отговор какво ще се случва от тук, нататък с държавата.
"Не виждам защо продължаваме предизборната кампания от тук. Чух няколко тези, една се набива най-настоятелно, че първата политическа партия е длъжна носи отговорност и в същото време, когато ние предлагаме кандидата, предпоследната, последната партия излизат и ни казват "не, това не може да бъде", трябва да е от нас. Добре, нека е от вас, съберете се. Какви ли не компромиси правихме през тези години", коментира Борисов от трибуната.
"Не искам да използвам трибуната за предизборна кампания", заяви той.
По думите му в предизборната кампания партиите са представили какви са проблемите пред държавата, а хората са гласували за партиите, които да ги представлява.
"69 не са 121, но са два пъти повече от другите", "Всички искате да ни натресете цялата отговорност, но без да участваме в това. Играх го вече в сглобката.
"Какво искате от мен? Да си оттегля кандидата, за който над 600 хил. са гласували? Няма да го оттегля", заяви Борисов.
"Ми ако не бях отишъл в манастира, как щяхте да управлявате, с кой? Първото ви правителство го свали Тошко Йорданов. Съгласих с е с ваш премиер, ваши министри, по-голям компромис няма. Съгласих се конституционна и съдебна реформа. Идваха всички в моя кабинет. Всички са живи и здрави, с изключение на един, сигурно иначе пак щеше да имаме сглобка, но някой се погрижи", намекна той за смъртта на Алексей Петров и договорката за правителство с ПП-ДБ, направена в манастир край Самоков. "Но някой се погрижи да няма повече сглобки."
Той намекна, че на председателски съвет трябва да обсъдят дали кандидатът за председател на НС може да води заседанието. И предложи всички да "направят нещо", за да излязат от ситуацията и да изберат ръководство на парламента.
"На следващите избори, имам един 30-та година водач роден, и ще си имам председател. Ако продължаваме със същия темп с колегата Рашков може да сме следващите възрастни да се водим за тоя пост, завърши той с усмивка.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.

САЩ дължат яснота на Европа за своите приоритети
Акция на седмицата: „Смарт Органик“ АД
Цените на какаото спадат, а истинският шоколад се връща в магазините
ЕЦБ е в затруднено положение, но частният сектор може да свърши нейната работа сам
В необявени разговори съюзници уговарят Русия да не удря Киев, рейтингът на Путин пада
С малко помощ от САЩ все повече кораби преминават през Ормузкия проток
AI става безценен помощник на лекарите - правилни диагнози и лечения на пациентите
Американски военни и техника ще преминат по пътищата в България
За 3 зодии животът става по-лесен на 31 май
Среднощна акция на полицията в Благоевград за лица със съмнително поведение
Цените на храните: Кое поскъпна и кое поевтиня
ЦСКА цака Левски за огромна звезда от България
Артета бесен на съдията и заяви: Боли ни...
Странната прилика между ПСЖ и Левски: Какво се крие зад шампионските ски очила?
ШОК: Леао обяви, че напуска Милан
"Ролан Гарос" ще има нов шампион при жените
Полицията задържа стотици в Париж след финала
Месечен хороскоп за юни 2026
Как да оцелеем на гости при свекървата? 5 трика, които наистина работят
Нумерологична прогноза за 31 май
Отличителни черти на хората, родени през юни
Домашен сладолед с течен шоколад и ликьор – лесна рецепта
Майките го знаят: така се махат и най-упоритите петна от детски дрехи
Метеор избухна над САЩ със сила, равна на 300 тона тротил
Безплатна синя зона във Варна днес и промени в градския транспорт
Дара: Не мачкайте артистите, не ги поставяйте в рамки и клишета
Божественият огън пламва в душите на апостолите на Петдесетница
Центърът на Варна и Морската градина се превръщат в зона за игри днес и утре
Вълчев: Няма как да се справим като страна, ако младите не виждат бъдещето си тук
Стивън Спилбърг: Възможно е извънземни вече да са били на Земята
Разкрити са тайните дневници на бащата на Стивън Хокинг
Испания и ЕС представиха нов квантов суперкомпютър на стойност 10 млн. евро
Поколението Z и AI: Кои професии са защитени от изчезване
Каква ще бъде слънчевата активност през уикенда (30-31 май)
НАСА стартира нов проект за отглеждане на стволови клетки на борда на МКС