IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec Megavselena.bg
BGONAIR Live

Еврокомисията спира градежа на "Тракия"

В писмо от Брюксел пишат за нарушения при възлагането на поръчките за строежа на автомагистралата - Лот 2 и Лот 3

Еврокомисията спира градежа на "Тракия"

Националната агенция "Пътна инфраструктура" (НАПИ) съобщи, че временно спира работите на комисиите по избор на изпълнител на строителството на автомагистрала "Тракия".

В съобщението се казва, че съгласно писмо от Главна дирекция "Вътрешен пазар и услуги" на Европейската комисия, свързано със строителството на Лот 2 и Лот 3 на "Тракия", получено в НАПИ, агенцията следва да уведоми Комисията за позицията си по въпросите, зададени в писмото.

Службите на ЕК се обръщат към агенцията с искане да не се подписват договори по процедурите и да не се предприемат каквито и да било други действия, свързани с процедурите, които биха поставили Комисията пред свършен факт, пише в писмото.

Обръщението е предвид "индикации за възможни нарушения на правото на Общността в процедурите по възлагане на поръчките и високата разчетна стойност на проектите, както и с цел да се избегнат усложнения, дължащи се на възможни нарушения в бъдещата процедура".
 

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Политика
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата