Към Алексей Петров е изтичала информация за акцията срещу него, заяви председателят на парламентарната комисия за контрол на ДАНС Иван Костов след заседание на комисията.
Затова, според Костов, е похвално, че екипът, извършил акцията, е успял да запази информацията си.
Тъмносиният лидер коментира, че както в ДАНС, така и в МВР има много хора, които са в състояние да изпълняват поръчки и да информират срещу заплащане.
Костов съобщи още, че Алексей Петров е казал пред депутатите от комисията, че се е страхувал за живота си, но след проверка комисията не е открила основание за подобна заплаха.
„Изпратихме сигнала, където може да бъде проверен и се получи отрицателен отговор, нямаше основания за опасения за живота му, както и на семейството“, допълни Костов.
Припомняме, че Алексей Петров беше изслушан от парламентарната комисия за контрол на ДАНС в края на миналата година, след като в „качеството си на гражданин“ предаде на премиера Борисов доклад на ДАНС за „лица, оказващи деструктивно влияние върху структурите на държавната администрация“.
На въпрос не е ли станало ясно от изслушването на Петров, че има някаква нерегламентирана дейност, Костов допусна, че „вероятно у някои членове на комисията са се породили подозрения” и припомни, че самият той е забелязал някои несъответствия и нелогични твърдения.
Комисията за контрол на ДАНС ще се самосезира по случая с ареста на бившя сътрудник на агенцията Алексей Петров, ако има обществен интерес и настояване, каза още Костов.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.