"Винаги съм казвал, че не допускам това, което се е случвало досега - децата и майките им да знаят кои са наркоразпространителите, а МВР да не знае", коментира министърът на вътрешните работи Цветан Цветанов.
В отговор на въпрос дали в новите текстове на НК ще се предвидят по-тежки наказания за служители на МВР, които вземат комисиони около тази черна търговия, Цветанов каза, че са предвидили и в двете посоки - за тези, които посягат срещу служителите на МВР и за тези, които уронват престижа на професията.
"Наказанията ще бъдат по-високи от тези за другите престъпления", каза той.
"Правим всичко възможно да ограничим наркоразпространението, да го намалим и да го ликвидираме като явление около училищата", заяви вътрешният министър.
"Сами разбирате, че това, което сме предприели като действие не може да стане с магическа пръчка от днес за утре", посочи още Цветан Цветанов.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.