"Аз не съм имал фирма с Алексей Петров", обяви на брифинг президентът Георги Първанов и посъветва журналистите да питат депутати в парламента, които са имали вземане-даване с бившия съветник №1 в ДАНС.
Държавният глава призна, че "някъде съм се засичал с него, но в качеството му на работещ в ДАНС, но това не означава, че имам отношения с него на четири очи", натърти той.
По думите му отговорите за работата на Алексей Петров трябва да бъдат дадени от тези, които са го назначили в родното ФБР и от прекия му началник там.
"Отговорите дължи този, който го е назначил в ДАНС, този, който му е отишъл на крака след атентата срещу него и който сега се опитва да е ментор в обществото", каза още той.
Първанов припомни, че е адмирирал операция "Октопод", но предупреди, че има още много работа за вършене.
"Трябва да се очертаят истинските схеми на Октопода, защото обществото иска да види мозъка на тези схеми. Октоподът не е само това, което днес ни се представя", твърди президентът.
По думите му след акциите "Пиячи", "Лапачи"”, "Факири" не е необходимо да има такава показност.
Георги Първанов цитира и изказването на Марк Грей, който каза, че са необходими "по-малко популизъм, повече честни доказателства".
*Заглавието е на редакцията
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.