Независимо, че здравното министерство се отказа засега от идеята да има ограничителни мерки за заведенията във връзка с увеличаващия се брой заразени, браншовите организации на заведенията възнамеряват да проведат утре обявените вече е от тях протести. Това съобщи пред "24 часа" Ричард Алибегов, председател на Българската асоциация на заведенията.
По-рано от Конфедерацията на българския туристически бизнес остро възразява срещу „обявеното убийство на българския туризъм“. Тази сутрин директорът на Столичното РЗИ Данчо Пенчев обяви от утре намален капацитет на заведенията в София до 30% и работно време от 6 до 23 часа.
"Популизмът и псевдо борбата с епидемията отново взимат връх! Пак се бием с брашно срещу вятърни мелници. По средата на лятото имитираме мерки, които буквално закриват туристическия сектор. Достойно продължение на политиката на временния здравен министър Стойчо Кацаров“, посочват в позиция от организацията.
"Сякаш напук ръководството на служебното здравно министерство се готви да затвори огромна част от българския туризъм и стартира от София чрез подопечното й СРЗИ. За съжаление, намеренията им не са да спрат до тук.
Отделен въпрос е, че до момента няма и никакви мерки в подкрепа на бизнесите, които държавата смело се готви да затрие. А регионалният принцип на ограничения означава едно - никой да не чака такава.
Използваме случая да се обърнем към президента Румен Радев, който носи отговорност за действията на назначените от него министри. И в частност за напълно некомпетентния Стойчо Кацаров", оплакват се от браншовата организация.
От Конфедерацията обвинят президента Румен Радев, е става съучастник в убийството на българския туризъм.
"Това, което се случва е грозно и е лишено от всякаква логика. Това е дискриминация в най-директния й вид. Това е геноцид не само над работодателите и трудещите се в българския туристически сектор, но и срещу всички млади българи.
Настояваме възможно най-бързо да отстраните от поста министър Стойчо Кацаров, защото той използва всяка останала му в министерството минута за разправа с българския малък и среден бизнес“, пише в позицията на организацията.
"Многократно предоставяхме на обществото конкретни доводи, защо не бива да се ограничава работата на заведенията и туристическите обекти и как от тази популистка мярка няма никакъв смисъл. На хората облечени във власт обаче, изобщо не им пука, защото работят на държавна заплата и опитват да прикрият некомпетентността си и тоталния провал на ваксинационния процес чрез разправа с бизнеса", припомнят още от там.
От Конфедерацията призовават да се преустанови геноцида над българския туризъм.
"И понеже вече не вярваме, че ще ни послушате, ние сме готови да защитим правата си с всички възможни средства! Мирни и не чак толкова мирни…", заканват се още работещите в туризма.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Кадър на деня за 26 май
ЕС преминава от принципи към червени линии при Многогодишната финансова рамка
Даниела Грозева: Очакванията на купувачи и на продавачи на жилищни имоти се сближават
Повлече ли крак Великобритания за европейската политика в доверието към установените партии
КРИБ: Промените в осигуровките създават несигурност за инвеститорите
Датската централна банка предупреди за рискове на жилищния пазар с покачването на цените
Късна емисия
Актрисата, която ще изиграе Лили Иванова: Сърцето ми ликува!
Сериозно замърсяване на водата в Габровско и Севлиевско след наводненията
Жито за подавка за Черешова задушница (РЕЦЕПТА)
Обречени на смърт: 4 000 животни са загинали при удар срещу кораб в Близкия изток
Ясни са всички съперници на Левски за първи и втори кръг в Шампионска лига
Левски си връща млад голмайстор
Нори се сбогува с „Ролан Гарос“
Мондиал 1990: Обединена Германия детронира Аржентина на Марадона
Бивша звезда на Левски ще играе на Мондиал 2026
Ясни са потенциалните съперници на ЦСКА 1948 в Лигата на конференциите
Таро карта за 27 май, сряда
Дневен хороскоп за 27 май, сряда
Лесен канелен кекс с ябълки и орехи
„България Еър“ предлага през лятото четири полета дневно до Варна и обратно
Задължителни подавки за Черешова задушница
„Протокол Хаос“ от Жозе Родригеш душ Сантуш
47,3 г. е средната възраст у нас, в топ 3 сме в ЕС, в Ирландия - 39,6 г.
Путин е измислил нов начин за привличане на хора в армията
Симеон Дянков: За да имаш добро изпълнение на фискалната политика, трябва да имаш играчи
Психолог: Възрастовата граница при употреба на наркотици пада
Ръст на резервациите в Гърция въпреки високите цени
Тръмп премина годишен медицински преглед дни преди да навърши 80 години
SpaceX избра криптомилиардер за командир на първата си пилотирана мисия до Марс
Европа под обсадата на гореща вълна: Рекордни температури и първи жертви
Китайски учени създадоха туптящо сърце в епруветка: Може да замени пейсмейкърите
Астробиолози предлагат използването на AI в търсенето на извънземен живот
Гъби могат да превърнат лунната почва в плодородна земя
Как Хеопсовата пирамида устоява на земетресения в продължение на хилядолетия?