IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec Megavselena.bg
BGONAIR Live

Неваксинираните здравни работници в Гърция спират работа

Те излизат в принудителен неплатен отпуск

Снимка: БГНЕС

Снимка: БГНЕС

Неваксинираните здравни работници в Гърция прекратяват работа от утре. На тези, които искат да продължат да изпълняват задълженията си е предоставена възможност да се имунизират до края на деня.

Междувременно стана ясно, че правителството обсъжда на задължителна ваксинация да подлежат всички държавни служители.

Говорителят на кабинета потвърди готовността на Министерството на здравеопазването да извади от системата всички неимунизирани здравни работници.

От началото на септември до края на пандемията те ще бъдат в принудителен неплатен отпуск, предаде БНР.

На тяхно място ще бъдат назначени специалисти, поясни на брифинг здравният министър Кикилиас.
В същото време лекарите от болниците приканват колегите си да се ваксинират. Медиците смятат, че от утре ще блокира здравната система и то в период на силно разпространение на вируса.

 Утре изтича и срокът за задължителна имунизация на фармацевти и лекари на частна практика. Те са заплашени от високи глоби и отнемане на лиценз.

В Гърция в последната седмица са ежедневни протестите срещу задължителното ваксиниране без това да повлияе на решението на правителството.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата