От БХРА предлагат да се наложи тотален локдаун за три седмици, вместо да се убива бизнесът чрез въвеждане на зелени сертификати, които нито ще подпомогнат спиране разпространението на COVID-19, нито пък от новите условия ще има полза за оцеляването на бизнеса.
Настояваме локдауна да обхване всички сфери с изключение на хранителни магазини и аптеки, така че да има равнопоставеност. Подобен локдаун може би ще окаже сериозно влияние и на спекулантите на ток, защото през това време няма да има консумация на електроенергия и надали цените ще останат същите, подчертават още от БХРА.
Според сдружението държавата е готова да фалира бизнеси, вместо да плаща за социални и икономически мерки.
Новите противоепидемични мерки и въвеждането на задължителен зелен сертификат буквално затварят нашите бизнеси, категоричен е председателят на Сдружение по туризъм – Кюстендил Станислав Георгиев.
Организацията е една от 36-те регионални структури на БХРА.
От БХРА неколкократно сме заявявали, че здравето и живота на нашите служители и клиенти са на първо място, но при рестрикции те трябва да са валидни за всички, а не само за някои сектори както е в случая и задължително да са придружени от икономически и социални мерки. Вместо да приемат такива обаче, управляващите предпочитат да фалират бизнеси, без явно да осъзнават, че именно от данъците и приходите на работещите от тези фирми в бюджета се издържат държавните чиновници и пенсионерите в страната, здравната система, сферите на образованието, отбраната и т.н.
Недоумяваме защо отново правилата са валидни за бизнеса, но учителите и администрацията ще продължават да се трудят без да се налага да предоставят здравен сертификат, за разлика от нашите служители, подчертават от УС на БХРА.
Една част от персонала отказва да се ваксинира и сега ние или трябва да затворим заведения и хотели или едни и същи служители да работят денонощно, защото другите предпочитат да напуснат вместо да се имунизират, благодарение на изключително слабата информационна кампания на Министерство на здравеопазването и противоречивите сведения относно ефикасността на ваксините, обясни зам.-председателят на БХРА Атанас Димитров.
Ние одобряваме въвеждането на зеления сертификат, но както е в Европа – при над 75 на сто ваксинирани от населението. А не както е в момента в България. При 20 на сто ваксинирани, няма достатъчно хора със зелен сертификат, които да ползват услуги. В случая бизнесът отново трябва да плаща за невъзможността на властите да убедят хората, че има ползи от ваксините, подчерта Димитров. И предложи на министрите да се опитат да управляват държавата с едва 20 на сто от бюджета, за да разберат по-добре ситуацията, в която сега поставят хотели, заведения, културни обекти, търговци, организатори на събития и всички останали, засегнати от новите правила за посещение на закрити обекти. Самите държавни служители масово също не са ваксинирани, но вместо да се опита да ги убеди в ползата от имунизациите, кабинетът предпочита да извади тоягата и да я стовари върху бизнеса, който в продължение на година и половина спазва всички налагани мерки, въпреки липсата на адекватни социални и икономически компенсации, а често и без всякакви обезщетения като хотелиерския бранш например, подчертават от БХРА.
В ситуация, в която разходите за ток нарастват 4 пъти, а мерките водят до почти нулев оборот за бизнеса, държавата не предприема абсолютно никакви действия да подпомогне туристическия бизнес въпреки десетките предложения за осигуряване на евтини кредити и социални мерки за защита на служителите в сектора, категорични са от БХРА. Заради водената политика хотелите и ресторантите фалират – заради липса на персонал, приходи и клиенти и в същото време многократно увеличени разходи. Дори и част от бизнеса да оцелее, след 5 месеца министър Кацаров ще трябва лично да работи като готвач, рецепционист или управител, защото туризма ще остане без кадри.
В момента се е разразила истинска война – с преразпределение на територии в икономиката.
Масовите фалити на бизнеса и енергийната война, от която са потърпевши всички онези, които с труда си издържат бюрократичния апарат, здравната и пенсионната система, според нас са достатъчен повод за обявяване на извънредно положение на мерки в помощ на хората и бизнеса, подчерта Димитров.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
IPO-то на китайския производител на роботи Unitree разтърси борсата в Шанхай
Руснаците теглят средствата си от банките, опасявайки се, че Кремъл търси пари за войната
Застоят в преговорите между САЩ и Иран тласка цената на петрола нагоре за четвърти ден*
Може ли да производителите на сладолед да се окажат критична инфраструктура за ЕС?
AI гигантите ще спечелят 1 трлн. долара тази година, но и това може да не им стигне
Растящата доходност по държавните облигации помрачи търговията на Wall Street
Големият пожар край Дупница остави огнеборците на крак цяла нощ
Сатурн връща стари задължения и отговорности: 6 зодии са изправени пред изпитание
Лудогорец подготвя трансферен удар, Кирил Домусчиев вади близо 2 млн. евро за нападател
Легенди на Бразилия помагат на новите шефове на Левски
Хулио Веласкес отказал няколко оферти от чужбина заради Левски
Вуцов пред трансфер в Англия. Левски му постави цена от 3 млн. евро
Пълна промяна: Капитанът на ЦСКА е аут
Ясно е коя телевизия ще излъчва мачовете между ЦСКА и ОФИ
Как се носи риза с дънки? Деним и логомания – перфектната комбинация за уикенда
Астрология на пламъците близнаци: Космическите идеи зад духовните връзки
Нумерологична прогноза за 19 август
Един артикул, 10 визии: Как една дреха може да промени целия ви стил
Протеинова купа с риба тон и краставица
Таро карта за 19 август, сряда - Осмица мечове
Антиоксидант според нуждите: персонален подход към дълголетието
Синдром на Кулен-де Врис – когато липсва едно функциониращо копие на гена KANSL1
Може ли ходенето пеша да замени кардиото?
Салмонелоза – как да се грижим за детето?
Започват номинациите за „Лекар на годината 2026“
Стартират безплатни групи за психологическа подкрепа за хора с редки болести
Очаква се ново поскъпване на дизела?
Заради загинал пешеходец: Пренасочват движението по „Хемус“ между Шумен и Нови пазар
На 19 август 1960 г. СССР изстрелва космически апарат с кучета Белка и Стрелка
Дронове дебнат за опасни гонки по пътищата във Варненско
Топ 3 на най-позитивните зодии – те винаги носят усмивка и добро настроение
Виц на деня - 19 август