Как се пази българщината във времена на криза? Хореографът, създател и продуцент на фолклорен ансамбъл "Българе" - Христо Димитров, е водач на листата на ВМРО в Сливен.
Според него е време е за трансформация, а предизборната надпревара не би трябвало да бъде определяна като битка.
"Някои от хората, които са срещу мен, може да го виждат като битка. Те цял живот са се стремили да се докопат до място в парламента. Аз цял живот бягам от това нещо, но вече няма накъде. Ако мислех, че може по друг начин да се промени нещо, щях да го направя по другия начин", заяви Димитров в студиото на "Денят ON AIR".
"ВМРО са най-близко до моите идеи и до Сдружение "Гражданска позиция", на което съм председател. Искаме да изготвим национална стратегия за културата, да защитаваме интересите на националното единство на България, проблемите със Северна Македония, джендър идеологията - всички неща са ми толкова близки", каза още той.
По думите му хората на изкуството са свикнали да ги обичат и да им ръкопляскат, докато в политиката нито те обичат, нито ти ръкопляскат, а те оплюват.
"Това е много тежка трансформация, не знам дали ще успея да го преживея. Засега се справям добре, това е моята жертва. Ще загубя нещо, за да не загубя всичко. В културата и изкуството се дават пари, отделят се много средства, но могат съвсем малки закони да се променят, които ще донесат пари", обясни Димитров пред Bulgaria ON AIR.
Той подчерта, че е направил ансамбъл "Българе" без никой да му даде дори 1 стотинка и не се оплаква от неопрощаването на дълговете.
"Кампания се прави трудно, защото хората са много обезверение, те са отчаяни. Искат отношение, искат чуваемост. В моята кампания лайтмотивът е, че съм представител на гражданите, аз не съм политик. Ще работим за много повече граждани в самия парламент, които да имат връзка с гражданите извън парламента", изтъкна Димитров.
За финал на разговора той подчерта, че никой не може да го смачка и да му промени идеалите. Номер 1 в бюлетината и номер 1 в листата приема като знак от съдбата.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Пазарът на имоти у нас - успокоение, но влошаваща се достъпност
Кадър на деня за 18 март
Инвеститорите се питат дали пазарите вече са преживели най-лошото от войната в Иран
Самостоятелните къщи извън комплекси са най-търсени в София и околностите ѝ
„Тренд“: За 800 хил. души у нас разходите за здраве са много сериозна тежест
SOFIX се понижи в пета поредна сесия
Спорове в НС, нови играчи, стари проблеми – страната влиза в изборен режим (ВИДЕО)
Иван Шишков: Радев е единственият начин да си върнем държавата
Славчо Велков: Израел започва опасни игри, трябва да се готвим за най-лошото
Бойко Рашков: Не съм затворил РПУ-Годеч, смъртта на шест души се използва за политически цели
Търговският регистър отхвърли оставката на Стефка Костадинова от БОК
Йордан Божилов: Най-добрата гаранция за сигурността ни е членството в НАТО
Вечното дерби наближава! Размяна на звезди между Левски и ЦСКА
Гергана Топалова размаза испанка
Черно море е готов да потопи Левски на "Герена"
Лоша новина за ПСЖ, Луис Енрике го закъса
Неймар с голяма новина за Барса
Брага размаза кошмара на Лудогорец
Дневен хороскоп за 19 март, четвъртък
Новолуние в Риби на 19 март – мечтаем смело, но не бързаме
Таро карти за април за всяка зодия
Ново начало за 3 зодии на 20 март – пролетното равноденствие
„От семенцето до чинията“ от Мишел Дормъди
5 минималистични хит тенденции в маникюра за 2026
Над 1100 учители се обучиха да използват изкуствен интелект в учебния процес
Пета гимназия е №1 по мини футбол за VIII-X клас в „Ученическа купа Варна 2026“
Има ли риск за овошки тази година?
Живопис, музика на живо и триизмерни прожекции при откриването на изложба във Варна
Пак проблеми! Мощна магнитна буря се насочва към Земята
Запознаха ученици от Варна с възможностите за реализация в съдебната администрация
Рядко явление в Атлантическия океан: Морски гиганти са забелязани на неочаквано място
НАСА с необичаен призив: Снимайте градушките!
Ще се превръщат ли роботите-фермери в тор след края на експлоатацията си?
Мощна магнитна буря ще удари Земята между 19 и 22 март
НАСА планира ежемесечни кацания на Луната през 2027 г.
Възможен ли е извънземен живот на луни, реещи се в мрака на Космоса?