Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов даде своя глас на изборите за парламент и президент.
"Много е важно да се промени промяната, защото промяната ни донесе - цените на тока в пъти повече, починали през последните 14 дни - на първо място в света, не в Европа, не в Африка. Кандидати за президенти и министри обясняват, че се справяме добре с пандемията. В ден, в който имаше 200 починали го казаха. Умират по болниците хората. Това трябва да се промени", заяви Борисов.
"Виждате, и на холандския премиер не му е хубаво, но налага частичен локдаун. Когато се управлява, не всяко решение е хубаво и лесно. Затова трябва политическа воля, отговорна политическа партия", допълни лидерът на ГЕРБ.
"На първо място в света сме по смъртност. Цените на тока отидоха на нива, 300 - 350 - 400 лева. Искам да върнем стария модел - 80 лева. От първия ден предложихме как да го върнем. Когато поскъпват тока и горивата, скачат и цените. Когато се нормализират тези параметри, падат и цените", допълни Борисов.
"Искаме да спрем промяната всеки понеделник да се тегли по половин милион и да не знаем за какво са, и да ни се обяснява, че изпълняват бюджет от преди година и половина. Нали го актуализирахме бюджета? Защо не взеха решение тогава да изтеглят 3-4 милиарда, да разберат българите за какво отиват тези пари? С цялото им нахалство за утре са поръчали още половин милиард да изтеглят. Всичко възможно ще направя тази промяна да спре. Безотчетното крадене от няколко олигарси, свързани с тока и, разбира се, под чадъра на служебното правителство", каза още Бойко Борисов.
"Ние ще положим всички усилия този хаос да спре. Няма сфера, в която да не цари пълен хаос, освен в кражбите", заяви лидерът на ГЕРБ. По думите Корнелия Нинова се държи най-адекватно от всички.
"Как да говорим за правителство, като не са ясни резултатите от изборите?", пита той. "Сега тепърва флашките ще започват да идват от чужбина."
Борисов все още се съмнява в легитимността на изборите.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.

Крипторазпродажбите изтриха почти целия ръст на пазарната капитализация тази година
Има обсъдени кандидати за управител за "Лукойл Нефтохим", рафинерията е защитена от дронове
Промишленото производство в България расте през септември за втори пореден месец
САЩ трябва да одобрят всяка продажба на активи на "Лукойл"
Diageo залага на нов главен изпълнителен директор, който да ѝ върне блясъка
Южнокорейският индекс Kospi скочи с над 3%
Земетресение със сила 5,2 по Рихтер удари остров Хоншу
Превръщат Дебелец в сметище: Поставят фотокапани и налагат глоби до 2500 лв.
Радев посрещна президента на Ливан с личната "Шкода" (СНИМКИ)
Арестуваха свещеници в Гърция за трафик на кокаин и мигранти
Гигантски вълни погълнаха трима души на Канарските острови
Радост в Спартак Варна, клубът изчисти дълговете към НАП
Макс отписа титлата, но обеща и борба до края
Става страшно! Загубихме топ защитници за Турция и Грузия
Веласкес реши дали да накаже играчите на Левски
Италианец стана селекционер на "лъвиците"
Няма по-добър от Гранит във Висшата лига
Топ 5 билки за имунната система през есента
„Ефектът“ предизвика дълги аплодисменти на премиерата в София
Хитри начини да освежите стая за по-малко от 200 лева
Протеинов рап с пилешко и зеленчуци
Трапезата на Свети Мина
Нумерологична прогноза за 10 ноември
Мъж е с опасност за живота след катастрофа
Ватерполистите на „Комодор” се класираха в „Елит” при 14-годишните
Зареждат банкоматите с евро в новогодишната нощ
Черно море уреди контрола през паузата
Жестоко убийство потресе Карлово
Бактериите могат да се превърнат в питателна храна за бъдещите мисии до Марс
Следи от извънземни може да бъдат открити близо до Земята
MeerKAT засече радиосигнал от междузвездната комета 3I/ATLAS
Неочаквано откритие: Момиче намери на плажа следи от гигант на 200 млн. години
Канадски учен твърди: Извънземни се крият на Луната и шпионират Земята
Учени откриха „блуждаеща“ планета, която поглъща 6 млрд. тона вещества в секунда