Динамиката в рейтинга на Бойко Борисов се доближава до динамиката в рейтинга на Иван Костов като премиери за първите 15 месеца от управлението на правителствата им.
Това е един от изводите на национално представително изследване на „Галъп интернешънъл” за политическия и икономическия индекс. Изследването е направено в периода 30 септември – 7 октомври 2010 г. сред 1010 души на възраст над 18 години чрез лични стандартни интервюта, предаде „Фокус” .
Данните са представени от Първан Симеонов от „Галъп”. За 15 месеца от управлението на Бойко Борисов рейтингът (одобрението и неодобрението) на премиера е спаднал от 52 до 23%.
В първите 15 месеца на своето управление рейтингът на Иван Костов е спаднал с 16%, от 27% на 11%. При Симеон Сакскобургготски рейтингът пада от 62% на 2%, при Сергей Станишев – от 12% на минус 29%, или с 41% спад.
Одобрението на хората за справянето с престъпността бележи известен спад и се стабилизира на нива от 34% одобрение. Това са твърдо положителни стойности според Симеонов.
46 процентни пункта е одобрението на хората за отношението на ЕС към България, на трето и четвърто място са управлението като цяло (14%) и корупцията (13%).
Последната област на одобрение е отношенията с Русия – 6%. На последно място е здравеопазването, което има спад от минус 37% до минус 62%.
Неодобрение има по отношение на данъците – минус 21%, образованието – минус 24%, селското стопанство – минус 25%, производството – минус 28%, цените – минус 49 %.
Ако изборите бяха днес, 34-35% от хората посочват, че ще гласуват за ГЕРБ, за БСП – под 14%, за ДПС – 6,8%, за Синята коалиция – 3 %, за „Атака” – 2,9 %, сочи изследването.
„Както и в живота един човек прави впечатления само с няколко неща, по същия начин едно правителство не може да бъде харесвано за всичко и е важно да видим на какво се държи правителството на ГЕРБ.
На първо място правителство създава увереност, че България стои добре международно – и при отношенията си с Русия и в ЕС.
Хората отчетливо смятат, че външната политика на България е правилна. Второто, на което се крепи правителството, е борбата с престъпността и организираната престъпност”, коментира Андрей Райчев.

САЩ атакуваха Иран за 11-а нощ, системите за противовъздушна отбрана в Техеран се задействаха
Иван Динов: Лизингът на недвижими имоти дава на бизнеса повече свобода за развитие
Бюджет 2026 мина на второ четене в ресорната комисия след 12-часово заседание
Зеленски дава рестарт на украинската армия с уволнението на генерал Сирски
Федералният резерв трябва да затегне паричната политика
Dow Jones нарасна с близо 400 пункта, S&P 500 прекъсна тридневната си серия от спадове
Захарова: САЩ и Западът се подготвят за конфликт, използвайки липсата на диалог с Иран
Франция забрани социалните мрежи за деца под 15 години
ОФИЦИАЛНО: Челси обяви най-скъпия британец в историята
Дунав вдига важен футболист за Лудогорец
На лов за слава: Веласкес подготви капаните за Университатя
ЦСКА готви топ трансфер, влиза в жестока конкуренция за бек
Меси не плака като губещ, а като голям шампион
На вниманието на Левски: Сабах удари КуПС
Поверия и обичаи за празника на 22 юли – Св. Мария Магдалена
Плодове, които намаляват подуването и задържането на вода
Нумерологична прогноза за 22 юли
Италианска фокача барезе – вкусът на Бари
Таро карта за 22 юли, сряда – Императрицата
Дневен хороскоп за 22 юли, сряда
Защо горещините провокират обостряне на ХОББ в напреднала възраст?
Как да си набавим достатъчно калций и защо той е важен?
JJ Уретерален стент – фиксация, показания, техники и клинични предизвикателства
Нов 3D атлас показва човешкия мозъчен ствол клетка по клетка
Кога акупунктурата има смисъл: лекарски поглед към болката, стреса и баланса в тялото
Проучване проверява дали лекарства за отслабване са съвместими с химиотерапия
Близки на загинал моторист във Варна търсят справедливост след условна присъда
Варна става домакин на първия Международен фестивал за църковна музика „Св. Богородица Портаитиса”
Запрянов: През февруари нотата на САЩ за самолетите беше за невоенен характер, сага е с военен характер
Иран ни изпрати предупреждение заради американските самолети на "Безмер"
Трите зодии, които са най-добрите слушатели
Виц на деня - 22 юли