Товарни автомобили и каруци ще се движат на териториите на горите само с разрешително. Това решиха депутатите, които приеха окончателно част от промените в Закона за горите.
За да се движат тези превозни средства в тези местности ще е необходимо разрешение от горското или ловното стопанство или разрешение за лов.
Министерството на земеделието и храните и МВР подготвят наредба, която ще регламентира движението и на останалите превозни средства в горите.
В горите ще бъдат поставени пътни знаци, подобни на тези по градските пътища, така че движението да е регламентирано.
За АТВ-та и колела ще се организират специални маршрути, по които да се движат.
„Достъпът на превозни средства за пръв път се регламентира по начин, който се доближава до този в Западна Европа“, коментира зам.-министърът на земеделието Георги Костов след като депутатите приеха промените.
С промяна на други текстове от закона народните представители решиха да се забрани промяната на предназначението на горски имоти за срок от 20 години след опожаряването им.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.