По време на едночасовата стачка, обявена в железниците, са спрели влакове в цялата страна, съобщиха от КНСБ.
52 от общо 60 пътнически влака в страната са спрели движението си в 10 часа.
По време на ефективната предупредителна стачка на железничарите реално не са работили големи жп възли и гари като Бургас, Стара Загора, Плевен, Горна Оряховица, Варна, Шумен, Синдел, Дъбово, Централна гара в София, Ямбол, Перник, обобщиха от синдиката.
На Централна гара в София и четирите влака, които трябваше да тръгнат в интервала от 10 до 11 часа, са спрени. Това са композициите за Варна, Кюстендил, Червен бряг и за Бургас през Пловдив.
Шестте влака от Варна са спрени. Експресът от Варна беше спрян на гара Попово.
Влакът, който е тръгнал по разписание от София в 9,26 ч. за Благоевград–Кулата, е спрян в 10,00 ч. на Драгичево, а този от Перник в 10,15 ч. не е потеглил. Влаковете от Горна Оряховица за София и Варна също са застинали по време на предупредителния протест.
Влакът, който по разписание е тръгнал от Кюстендил в 9,03 ч., е спрян в 10,00 ч. на гара Александър Димитров.
Влакът от Ямбол за Бургас е спрян на гара Българово. Бързият влак от Бургас за София в 10,50 часа не е потеглил навреме.
Влакът, който трябваше да тръгне от гара Михайлово (Стара Загора) в 10,01 часа, е останал на коловозите, както и пристигналият в 10,01 на гара Михайлово. Не е тръгнал и влакът от Пловдив за Пещера в 10,30 часа.
Ръководството на Централна гара е оказвало натиск върху служителите да не участват в протеста, заяви председателят на железничарския синдикат към КНСБ и "Подкрепа" Петър Бунев.Следобед преговорите между стачкуващите и ръководствата на железниците продължават. Ако не стигнат до споразумение, ефективните стачни действия ще продължават от 8 до 16 часа всеки ден.
Стачката няма нищо общо с политически искания, протестът е само социален и за бъдещето на железниците, категоричен беше Бунев.
Сред мотивите да стачката са плановете за съкращения в сектора, лошите условия на труд, неизплатените ваучери за храна и неполучените социални плащания.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.

Nvidia удвоява приходите за една година, но прогнозата ѝ разочарова Уолстрийт
Американските индекси затвориха с понижения в очакване на отчета на Nvidia и Джаксън Хоул
Министерството на отбраната ще продължи да търси части за МиГ-29
Трите основни рафинерии на "Лукойл" в Русия са спрели работа след атаки с дронове
Група компании и инвеститори искат да създадат единна скандинавска фондова борса
Германия изглежда готова да заеме по-остра позиция спрямо Китай
10 автомобила, които могат да се окажат скъпа грешка след покупката
АЕК разби "Левски" с 4:0 и го изхвърли от Шампионската лига
Рецепта за домашно сладко от смокини
Кое е най-сигурното място в света при апокалипсис?
Западнонилската треска се появи у нас: Потвърден е първи случай
Григор Димитров е на крачка от основната фаза на US Open след победа над Скатов
Спортът по телевизията днес, 27 август
Мачовете по телевизията днес, 27 август
Хулио Веласкес след АЕК – Левски: Те бяха по-добри, горд съм с играчите
Кристиан Димитров след отпадането на Левски: Трябва да сме горди
Левски рухна в Атина: АЕК разби "сините" с 4:0 в Шампионската лига
Левски в Лига Европа: Кога е жребият и кои може да са съперниците
Таро карта за 27 август, четвъртък – Императрицата
Дневен хороскоп за 27 август, четвъртък
Японска картофена салата
Едни от най-хубавите цитати на Доли Партън
Животът става по-хубав за 3 зодии до края на септември 2026
3 задължителни ястия за Секновение на 29 август
Защо усещаме бебето по-силно вечер?
От ИСУЛ: През лятото също циркулират УНГ инфекции и хремата не бива да се подценява
Безплатни прегледи на гърдите в УМБАЛ „Лозенец“ на 1, 2 и 3 септември
Подготовка преди тръгване на училище и някои хомеопатични решения
AI медицински устройства излизат на пазара без достатъчно доказателства за ефекта им върху пациентите
Как музиката въздейства върху мозъка и нервната система?
AI влиза в камерите за скорост
30 пияни и дрогирани шофьори спипа КАТ за ден
Работилница за деца организират във Военноморския музей във Варна
Аксаково празнува три дни с Керана и космонавтите, „Българе“ и ретро автомобили
Варна отбелязва рекорда на Чавдар Джуров, скочил с парашут от стратосферата
Промяна: ФК Девня приема Бенковски (Исперих) в неделя, а не в събота