IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec Megavselena.bg
BGONAIR Live

В завод "Арсенал" имало пожари, не взривове

Нямало и сериозни материални щети

Ибушев отрече да има взривове. Снимка: архив Булфото

Ибушев отрече да има взривове. Снимка: архив Булфото

Два пожара, а не два взрива е имало в завод “Арсенал“ в Казанлък, заяви изпълнителният директор на дружеството инж. Николай Ибушев пред БТА.

Вчера от МВР съобщиха, че е избухнал взрив в склад на завод „Арсенал“ в Казанлък, а след експлозията е възникнал и пожар. Днес от полицията съобщиха за още една експлозия.

По думите на Ибушев обаче вчера в склада са се запалили леснозапалими полуфабрикати, а тази сутрин при ремонт не са взети необходимите предпазни мерки за безопасност и отново има запалване на леснозапалими полуфабрикати.

Няма подпален барут, а полуфабрикати, които след технологична обработка стават на барут, обясни директорът на завода.

Сутринта от МВР съобщиха, че по първоначални данни взривът е възникнал при ремонтни дейности на съоръжения, които служат за производство на нитроцелулозен барут.

Ибушев беше категоричен, че при двата инцидента няма сериозни материални щети. Когато има взривове има детонация, съборени сгради, но такива сега в "Арсенал" няма, добави инж Ибушев.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Общество
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата