Левон Хампарцумян беше обявен за "Мениджър на годината" на петата юбилейна церемония на списание "Мениджър". Председателят на Управителния съвет и главен изпълнителен директор на УниКредит Булбанк получи отличието на церемония в Националната опера вчера лично от президента Росен Плевнелиев.
На стилното тържество присъстваха кметът на София Йорданка Фандъкова, която връчи специална грамота на прзидента на "АстраЗенека България" Зоя Паунова за постоянни резултати в бизнеса. Паунова е в топ 10 на най-добрите мениджъри у нас за трета поредна година.
Министърът на икономиката и енергетиката Делян Добрев също връчи грамота на един от десетимата финалисти - Боряна Манолова, главен изпълнителен директор на "Сименс България".
В церемонията се включи и министърът по еврофондовете Томислав Дончев, който също връчи грамота на един от финалистите - Елена Маринова, президент и съдружник в "Мусала Софт".
Голяма част от десетимата финалисти, които се бореха за приза "Мениджър на годината", обърнаха внимание на кризата. Състоянието на икономиката у нас застана и в центъра на изказванията на двамата министри и президента Плевнелиев.
Държавният глава пък призова бизнесмените да не обвиняват за ситуацията у нас само президента и премиера и да не търсят всички решения от тях. Плевнелиев обаче дебело подчерта, че вратите на президентството са винаги отворени за бизнеса и той винаги ще подкрепя предприемачите, защото се чувства един от тях.
В изказванията на бизнесмените несъмнено се прокрадна критика към управляващите и политиците като цяло.
От тънки шеги към вицепремиера и министър на финансите Симеон Дянков, до футболни метафори, с които бизнесмените призоваваха държавата да играе в един отбор с тях и да им подава топката, за да вкарват головете - почти във всяко едно изказване се усети политически оттенък.
Несъмнено най-колоритен в изявлението си беше Хампарцумян, който сравни дебатите, които се водят в парламента около данък депозит, с идеалите на Октомврийската революция. С шеговития си тон той призова да не се опитваме да ги възраждаме, при положение че те не са сработили близо 100 години.
С чувство за хумор се отличи и министър Томислав Дончев , който пожела на президента на "Мусала Софт" да търси нови върхове, въпреки че у нас по-висок връх от Мусала няма.
Министър Делян Добрев пък определи времената, в които живеем, като интересни и цитира поговорка: ""Пази Боже да живееш в интересни времена". Неговото изказване също беше провокирано от темата за кризата, но той вмъкна оптимизъм за бъдещето в думите си.
С колорит се отличиха и други двама от десетимата финалисти - собственикът на "Интерсервиз Узунови" Красимир Узунов и собственикът и генерален мениджър на Happy bar&Grill Орлин Попов.
Узунов призова с шеговит тон младите българи, изучили се в чужбина, да се върнат у нас. Той обясни, че това все още не се случва.
"Но нищо, ще ги почакам", завърши той.
Попов пък заложи на изцяло позитивен тон и обясни, че като цяло на бизнеса му "всичко му е наред".
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Palantir търси сделки във Великобритания въпреки "стагниращия" растеж на ЕС
Петролът поскъпва след атаката на Украйна срещу водещ експортен център на Русия*
Над 1 тон злато купиха българите през октомври
Blue Origin изстреля ракета с два орбитални апарата на НАСА за наблюдение на Марс
САЩ избраха подходящия момент да наложат санкции за "Лукойл" и "Роснефт"
Александър Буюкли: Европейският пазар остава жив, но волатилен и чувствителен към външни новини
Бюджетът не е правен с мисъл за избори, а заради проблемите след Еврозоната
Борисов за заплатите в МВР: Светът е такъв, че сигурността и отбраната са ни приоритет
Рецидивист наръга с нож мъж в гърдите
Съвет по сигурност заради "Лукойл", получаваме дерогация от САЩ
Родителите според зодиите - любопитен хороскоп
Защити ли го? Селекционерът на Португалия каза мнението си за Кристиано Роналдо
Изненадаха Александър Димитров на летището
Ето кой докара бивш играч на Ливърпул в Първа лига
Ирландците разкриха как удариха Португалия
Сагата с Насар продължава: Другите държави му предлагат празен лист, офертите са умопомрачителни
Обявиха голямата цел пред националния отбор на България
Какво не се прави по време на пости
Противовъзпалителните храни, които променят всичко
10 навика, които пречат на менталното ви здраве
6 талисмана за пари и успех през новата 2026 според фъншуй
10 дни за уют и вдъхновение у дома: Черният петък на HomeMax започва
Витамин D и връзката му със зимната депресия
Борисов: Желязков ще каже след Съвета за сигурност, кое лице ще е особеният управител на "Лукойл"
Нинова: От този бюджет ще бъдат ощетени всички социални групи
Квартал "Виница" във Варна остава без вода днес
Българчетата най-много пушат, употребяват райски газ и алкохол, докато в Европа спират
Ремонт днес ще затрудни движението по Аспаруховия мост
Американската компания "Carlyle" иска да купи "Лукойл"?
Blue Origin успешно върна първата степен на ракетата New Glenn
Магнитната буря на Земята продължава почти две денонощия
Mars Express снима последствията от ледниковия период на Марс
Учени от САЩ назоваха датата, на която астероид може да се сблъска с Луна
В Шотландия откриха гъба на 407 млн. години
Скрита опасност дебне астронавтите, които ще кацнат на Луната