Протестите в страната ще продължат въпреки оставката на правителството. Това коментираха за БТА организаторите на масовите прояви на недоволство в София, Враца, Добрич, Кюстендил и Пазарджик.
Янко Петров - един от инициаторите на протестите в София, заяви, че излизането на този кабинет от управлението не е решение на проблемите на гражданите.
Затова по думите му протестите ще продължат в неделя, като не изключи възможността още тази вечер на места да се организират събрания на недоволни граждани. Всички хора трябва да станат и да търсят правата си, категоричен е Петров.
Той обясни, че протестите ще продължат с искане за свикване на Велико народно събрание, което да приеме промени в Конституцията на България. Те ще се отнасят за включване на поне 50 процента участие на граждани във всички нива на властта. Ако партиите се обявят против участието на гражданите, то значи те нямат място в България, заяви Янко Петров.
Координаторът на протестите във Враца Екатерина Димитрова посочи, че протестиращите се обявяват против този политически елит, който ни води вече 23 години. Според нея в България има достатъчно млади и образовани хора, които могат да поемат управлението на държавата и да работят безкористно."Не можем да кажем, че Бойко Борисов е бил най-лошият или е по-лош от всички останали - той просто продължи това, което се вършеше през последните 23 години. А ние искаме това да престане. Искаме всичко компрометирано да излезе от държавата", коментира още Димитрова.
Организаторите на протестите заявиха, че координацията им продължава с всички инициатори от цялата страна и се обсъждат следващите им стъпки.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Кадър на деня за 22 април
S&P 500 и Nasdaq покориха нови рекорди
Твърде рано е за повишаване на лихвите на ЕЦБ, твърдят членове на Управителния съвет
Финландия е готова с мерки за строги икономии на стойност 520 млн. евро
Русия удължава квотите за износ на торове до края на ноември
Дъщерна компания на "Ай Ти Еф Груп" е получила лиценз за дружество за електронни пари
На 23 април имен ден празнуват Александър, Александра, Алеко, Лазар
Времето днес, 23 април: Слаби дъждове сутринта и пролетно затопляне следобед
Хороскоп за 23 април: Ден за нови възможности и личен напредък за някои зодии
Рецепта за селска гъбена каша с чесън
Паста от тиквички с чери домати и чесън
ВИДЕО: Реал Мадрид – Алавес
ВИДЕО: Брайтън – Челси
ВИДЕО: Интер – Комо
Спортът по телевизията днес, 23 април
Мачовете по телевизията днес, 23 април
Барса прекърши Селта
Нумерологична прогноза за 23 април
Дневен хороскоп за 23 април, четвъртък
3 карти разкриват посланието на вселената
Защо средиземноморската диета е толкова успешна за отслабване
Модни илюзии – трикове с дрехи, които променят силуета
Борислав Пенев: Свръхстимулацията от екраните предизвиква мощна допаминова реакция в развиващия се мозък
Икономист: Новата власт ще се сблъска челно с тежка финансова реалност
Русия използва изкуствен интелект за кибератаки срещу Европа, предупреди Нидерландия
Лекарският съюз изрази тревога от липса на кадри за разкриването на нови амбулатории в страната
Шарл Мишел обвинява Урсула фон дер Лайен в "авторитарен стил на управление"
Засегнатата от суши територия в България през 2024 г. достига максимум от 17 години
Украйна предложила да преименува част от Донбас на "Донилeнд" в чест на Тръмп
Нова форма на материята може да се крие в недрата на Уран и Нептун
Кристина Кох от „Артемида 2“ споделя какво се случва след 10 дни престой в Космоса
Сензационно откритие на Марс: Curiosity намери нови органични съединения
Над 35 000 намерени диаманта: Тайната на Crater of Diamonds State Park в САЩ
В САЩ разследват мистериозната смърт на учени с достъп до секретни програми
22 април: Денят на планетата Земя