За 13-и пореден ден хиляди се събраха на протест в центъра на София. По станала вече традиция началото на шествието е на площад "Независимост", а исканията са за оставка на правителството и за промени в Изборния кодекс.
В района има засилено полицейско присъствие, като обстановката е спокойна. Протестиращите идват с български знамена и различни плакати против кабинета на Пламен Орешарски. Тази вечер шествието започна с кратък рок-концерт на Васко Кръпката.
След 18,30 часа беше спряно и движението по бул. „Цар Освободител” и в посока бул. „Александър Дондуков”.
Малко след началото на протеста полицията отдели група от 10 млади мъже, за които има съмнение, че са провокатори. Обяснението на органите на реда беше, че просто проверяват документите за самоличност на младежите. Оказа се, че те са от "Движение Свобода" и носеха плакати с искане за 100 дневен гратисен период за кабинета.
По информация на полицията към 19 часа на протестът са присъствали около 3 000 души. Около 19,45 шествието тръгна по обичайния си маршрут от Министерски съвет към Народното събрание. Протестиращите развяват знамена и продължават да освиркват управляващите и да скандират „Оставка”, „Мафия”, „Червени боклуци”.
Около 20,15 часа протестиращите достигнаха "Орлов мост" и го блокираха. Блокирано е и кръстовището до Софийския университет „Св. Климент Охридски”. Шествието потегли по бул. „Евлоги и Христо Георгиеви, където скандирайки „оставка”, продължават по традиционния си маршрут към Моста на влюбените. Към 21,15 часа то достигна централата на БСП. И там се чуха викове "Червени боклуци" и "Оставка". Централата на БСП е обградена от полиция. След това шествието мина покрай централата на ДПС.
Протести срещу правителството има и в други големи градове в страната. Протестиращите в Пловдив блокираха за около половин час тази вечер Централната гара. Това стана, след като изминаха традиционния за протестите маршрут от площада пред Общинската администрация.
На междинни гари бяха спрени пристигащите влакове от София, Асеновград и Ямбол, които ще закъснеят с около 10 минути. Хората бяха седнали директно на релсите, други развяваха българския трибагреник и пееха революционни песни. Целият протест премина с традиционните скандирания "Червени боклуци!", "Оставка!".
Същевременно пред НДК се организира контрапротест в подкрепа на правителството. Някои от протестиращите държат лозунги с различни надписи като „Няма избори да правим, избраните с работа ще натоварим”, „Ние сме без президент! Нека да работят правителство и парламента” и "Шанс за Орешарски, шанс за България".
Протестът пред НДК приключи малко след 19 часа, като участниците в него се заканиха да го повторят в събота от 12 часа. На протеста присъстваха близо 200 души.

Протестните митинги и шествия в страната започнаха на 14 юни след избора на Делян Пеевски за председател на ДАНС, отменен по-късно от Народното събрание. Протестните демонстрации днес се организират от сутринта с
инициативата "на кафе" пред парламента, който така и не събра кворум за заседание.

Катар изпрати първата си доставка на LNG през Ормузкия проток от началото на войната
По-скъпият петрол увеличи печалбата на Saudi Aramco с 26%
Съюзниците в НАТО се подготвят Тръмп да изтегли още войски от Европа
ЕС се отдалечава от неолиберализма
Trump Media отчете загуба от 405 млн. долара основно заради криптоинвестиции
Симеон Наковски стана европейски шампион на WKN
Тайната на перфектно приготвената сьомга – рецепта
България е сред лидерите в ЕС по поскъпване на жилищата
Свекърва срещу снаха, зет срещу тъща: Защо възникват семейните конфликти и как се постига хармония
Арсенал вади скрит коз в битката за титлата
Разпадът започна? Лудогорец изгони звезда
Мачовете по телевизията днес, 10 май
Безредици в Прага: Ултраси на Славия нахлуха на терена и нападнаха фенове на Спарта
Левски не спечели титлата с пари, а със сърце. Дори ЦСКА ще помни този син подвиг
Сватби се отменят, Левски е шампион! + ВИДЕО
Аплодисменти, смях и силни емоции посрещнаха „Огледалце, огледалце“ на премиерата в Театър ARTVENT
Half-moon маникюрът: Красив и различен (+Снимки)
Психолог Радостина Минина: Уязвими на стрес са хората, които трудно казват "не"
Задължителни ястия за 11 май
Тест: Изберете си рибка и вижте дали ще се изпълни желанието ви
Седмична таро прогноза за 11 – 17 май
Черно море Тича падна от Балкан в продължението на първия мач от полуфиналната фаза от плейофите
Майка от Русе пропищя от мъж с варненски скутер, карал по тротоара (ВИДЕО)
Спипаха с дрога мъж от Несебър при рутина проверка в Кубрат
Синът на Джо Дасен пристига във Варна
Олимпик (Варна) загуби от Устрем (Дончево) у дома
Последен ден на Джирото у нас: Проблеми за шофьорите
Топ 10 космически факта, които звучат като научна фантастика
Пентагонът разсекрети част от архивите си за НЛО
Светът е изправен пред рекордно супер Ел Ниньо: Какви са заплахите?
AI „изключва“ човешкия мозък: До какво води общуването с чатбот
Starship Flight 12: Подготовка за дебюта на версия V3
Lunar Outpost набра 30 млн. долара за разработката на лунохода Pegasus